• کد خبر: 57837
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸
  امام جمعه اشکذر:
  حجت الاسلام طالبیان زیارت اربعین را یکی از شعائر بزرگ مذهب شیعه برشمرد و حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا و جهان را متوجه این واقعه بزرگ نمودن دانست.

  به گزارش اشکذر خبر،خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: نعمت قلم و بیان از بزرگ ترین نعمت های الهی است که انسان با گفتن می تواند آنچه را که در درون خود دارد به دیگران انتقال دهد و با نوشتن خود علوم زمان خود را به نسل های بعد انتقال دهد.

  حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه ترویج داده شود افزود: آرامش روحی و روانی انسان از طریق انس و مانوس شدن با کتاب و اهل مطالعه بودن تحقق می یابد و این همان است که از دستورات دینی به ما رسیده است.

  امام جمعه اشکذر با بیان اینکه مطالعه کردن نباید به معنای عدم گزینش و مطالعه نمودن هر نوع کتابی باشد خاطر نشان کرد: باید کتاب خواندن را ارزشمند دانست و به عنوان یک امر ضروری در زندگی به آن نگاه نمود و از کتبی که موجب گمراهی و تشویش افکار در جامعه می شود پرهیز کنیم و بدانیم که مطالعه هر کتاب نه تنها سودمند نیست بلکه مضر خواهد بود.

  وی نشر کتاب و گسترش مراکز کتاب خوانی را از سوی خیرین امری پسندیده برشمرد و ادامه داد: کار خیر طبخ غذا و پر کردن شکم مردم و ساخت مسجد و حسینیه بیش از حد در یک منطقه نیست بلکه خیرین می توانند با وارد نمودن کتب مفید و ارزشمند به خانه های مردم در گسترش فرهنگ کتابخوانی نقش مهمی ایفا نمایند.

  خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه دین اسلام مخالف آزادی بیان و قلم نیست گفت: در نشر کتب قائل به آزادی هستیم نه اینکه هرکس هر چه به ذهنش امد در بین عامه مردم مطرح کند و چون مردم قادر به جواب گویی نباشند جامعه را گمراه کند بلکه افراد باید با مطرح نمودن افکار ذهنی خود در مجامع مربوطه نظیر حوزههای علمیه به رشد و بالندگی در علوم مختلف کمک نمایند.

  حجت الاسلام طالبیان پیاده روی هزاران نفر از مسلمانان شیعه و سنی جهت حضور در مراسم اربعین امام حسین را ستودنی برشمرد و افزود: زیارت اربعین یکی از شعائر بزرگ مذهب شیعه می باشد و حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا و جهان را متوجه این واقعه بزرگ نمودن است.

  امام جمعه اشکذر در پایان صحبت های خود ضمن عرض تسلیت به خانوادههای داغدار واژگونی اتوبوس محور اقلید،یاسوج  که قصد حضور در مراسم اربعین حسینی را داشتند گفت: استان یزد عزادار شد و ۳ نفر از جانباختگان این حادثه متعلق به روستای شمسی و صدرآباد رستاق از توابع شهرستان ما بودند که شایسته است مردم با حضور خود در مراسم ترحیم این عزیزان از دست رفته به بازماندگان آنها تسلی و ارادت خود را به سیدالشهدا ابراز نمایند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zTxUL

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *