• Sabat


 • کد خبر: 19513
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶

  به گزارش نسیم صادق به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، معاون توسعه مدیریت و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در پانزدهمین جشنواره خیّرین مدرسه ساز ویژه بانوان و همسران خیّر مدرسه ساز استان یزد با بیان اینکه طی سال های اخیر بسیاری کمبودها در این زمینه توسط دولت و خیّرین مدرسه ساز برطرف گردیده ، گفت : امّا هنوز تا رسیدن به استانداردهای لازم فاصله داریم و انشاءا… با کمک خیّرین و کسانی که تمکّن مالی دارند به حد مطلوب دست پیدا خواهیم کرد .
  ” سیّد باقر مسلمی ” سه عامل معلّم ، دانش آموز و فضا و تجهیزات آموزشی را در توسعه علمی کشور مؤثر دانست و اظهار داشت : کشور ما خوشبختانه از معلّمان مستعد و متعهّد و دلسوزی برخودار است و همچنین دانش آموزان ما در زمینه های مختلف علمی رتبه های خوبی دریافت می کنند .
  مسلمی با بیان اینکه امروز بالاترین نیاز جامعه فراگیری علم است تصریح کرد : ثابت شده که تنها راه رسیدن به توسعه پایدار که خود تضمین کننده اقتدار، سعادت ، عزّت و استقلال است از طریق علم به دست می آید.
  ” محمدرضا بابایی ” معاون برنامه ریزی استانداری یزد هم در این مراسم با اشاره به آیات قرآن گفت : انسانهایی که تمکّن مالی پیدا کرده و در مسیر کارهای خیر از جمله مدرسه سازی قدم برداشته اند ، توفیق بزرگی به دست آورده اند ، چرا که مبارزه کردن با درون خود بعد از زمانی که انسان تمکّن مالی پیدا کند و سرمایه اش را در این مسیرها خرج نماید خیلی سخت است.
  بابایی افزود : با توجه به آیات قرآنی ، نسل های بعد ، از سرنوشت عمل انسان منتفع می شوند و همچنین عمل صالح ، دست انسان را در مشقّت ها می گیرد و در پرتوی عمل صالح ، انسان از بسیاری از سختی ها رهایی پیدا می کند.
  مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ابتدای هر سال جشنواره های استانی خیّرین مدرسه ساز برگزار می شود اظهار داشت : امسال پانزدهمین جشنواره را در استان یزد برگزار کردیم .
  ” حمیدرضا محمّدی ” ادامه داد : نزدیک به ۱۴ سال از شروع به کار انجمن خیّرین مدرسه ساز استان یزد می گذرد و هر سال شاهد افزایش اعضای مجمع خواهیم بود که هم اکنون ۱۴۰۰ عضو دارد و شخصیت های حقوقی ، حقیقی ، بانوان ، خانواده های شهدا ، ایثارگران ، اقلیّت های مذهبی ، بانک ها ، کارخانجات و غیره را در بر می گیرد.
  محمّدی تصریح کرد : در حال حاضر ۲۲۰۰ فضای آموزشی در استان یزد وجود دارد که در احداث و توسعه یک سوم این فضاها حضور خیرین پررنگ می باشد.
  وی به تحقق تعهدات خیّرین مدرسه ساز استان اشاره کرد و افزود : تحقق تعهدات خیرین در سال ۸۸ به میزان ۱۲٫۶ میلیارد تومان بود که سال گذشته در چهاردهمین دوره جشنواره به ۱۸ میلیارد تومان رسید و در مجموع در سه سال گذشته بالای ۷۰ درصد از تعهدات خیّرین مدرسه ساز استان تحقق پیدا کرده است.
  محمّدی با بیان اینکه در دو سال گذشته تعهدات خوبی از طرف مؤسسات مختلف در امر مدرسه سازی داشتیم ادامه داد : بنیاد برکت احداث ۸ مدرسه را قبول کرده بود که تمام آنها تکمیل و به آموزش و پرورش تحویل داده شد.
  وی همچنین گفت :‌ در ۳ ماه گذشته تعهدات خوبی از خیّرین مدرسه ساز استان ( مربوط به پانزدهیمن جشنواره ) داشتیم و حدود ۱۵ مورد از این تعهدات اجرایی شده و یا توافق نامه آن منعقد شده که تا امروز بالای ۱۱ میلیارد تومان است.
  در این مراسم از خانواده های مرحوم حاج یدا… ذوالفقاری ، حاج سیّد رضا میرشمسی ، حاج جواد شرقی ، دکتر حاج ولی شاهی ، مرحومه زهرا تهرانی ، خانم اخوان ، خانم ناهید رشتی ، مرحوم حاج احمد ضرّابی و دکتر مجید صالحی اناری تجلیل شد .
  اجرای تواشیح ، نوحه سرایی و عزاداری به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) ازدیگر برنامه های این مراسم بود .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/tnmbr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *