• کد خبر: 83524
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 19:58
  در دیدار مسئولان شهرستان اشکذر با معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مطرح شد
  در دیدار فرماندار و شهردار اشکذر با معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موضوعات و مشکلات شهرستان اشکذر مطرح شد.

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، در این دیدار که حجت‌الاسلام فضل‌الله ذاکری قائم‌مقام نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر و دکتر نصرتی قائم‌مقام سازمان شهرداری‌های کشور حضور داشتند؛ “هادی هادی نسب” فرماندار اشکذر به ظرفیت و موقعیت جغرافیایی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی این شهرستان به مرکز استان این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.
  وی با بیان این‌که ورودی جاده سنتو و ورودی جاده فولاد به شهرستان اشکذر از وضعیت خوبی برخوردار نیست، افزود: با توجه به عبور روزانه بیش از 200 کامیون از فولاد به جاده سنتو به امنیت مردم خدشه واردشده که برنامه‌هایی برای بهسازی در نظر داریم که نیاز به اعتبارات دارد.
  هادی نسب همچنین با اشاره به این‌که راه‌آهن اشکذر خدمات‌رسانی به مردم شهرستان‌های اشکذر و یزد فراهم می‌کند، تاکید کرد: این مسیر ارتباطی نیاز به بهسازی دارد تا امنیت رفت‌وآمد تامین شود.
  در ادامه این جلسه “مهدی جعفری پور” شهردار اشکذر استقرار 700 صنعت کوچک و بزرگ و تولید 80 درصد از برق استان در شهرستان اشکذر را از ظرفیت‌های این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: شهرستان اشکذر یکی از منابع مهم تامین آب شرب شهرستان یزد محسوب می‌شود.
  وی در خصوص قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر توزیع استانی ارزش‌افزوده خاطرنشان کرد: شهرداری اشکذر با اجرای این قانون متضرر شده و این قانون باعث بی انگیزگی برای جذب صنعت می شود که شایسته است با راهکاری قانونی نسبت به حل این مشکل اقدام شود و پیشنهاد می گرددتوزیع ارزش‌افزوده عدالت محور و به‌صورت 50 درصد شهرستانی و 50 درصد استانی انجام شود.
  وی با بیان این که باتوجه به اینکه شرکت فولاد آلیاژی ایران یکی از بزرگترین شرکتهای صنایع معدنی استان بوده و تولید بسیار بالایی را دارد، گفت: در سال گذشته تنها کمک این شرکت به شهرداری اشکذر 10 میلیون تومان بوده است و درسال جاری نیز هیچگونه کمکی به این شهرداری نداشته است که باتوجه به تردد بخشی از وسائط نقلیه آن از داخل شهر و استفاده از سایر خدمات شهری، ضروریست کمک بیشتری در این زمینه از طرف فولاد آلیاژی به شهرداری شود.
  در این دیدار همچنین مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، ضمن تقدیر از ابتکار شهرداری اشکذر در نصب المان زیبای میدان ورودی اشکذر، برای ساماندهی مسیر جاده سنتو در محدوده شهرستان اشکذر قول مساعد داد.
  در پایان این دیدار دو قاب عکس به‌رسم یادبود، با مضامین عزاداری روز عاشورا حسینیه سفید اشکذر و اشکذر قطب اسب اصیل کشور به معاون وزیر کشور اهدا شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/7I1pR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *