• yazdtci


 • کد خبر: 75144
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  نماینده انجمن جامعه ایمن کشور در استان یزد گفت: علت 51 درصد فوتی های حوادث ترافیکی در جاده های استان در سه ماهه نخست امسال، واژگونی بوده است.

  به گزارش اشکذرخبر به نقل از ایرنا ،دکتر حسن جان فدا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت اصلی واژگونی خودروها را خواب آلودگی و نداشتن تمرکز رانندگان بیان کرد و افزود: رانندگان خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی باید با برنامه ریزی برای سفر، از رانندگی در مسیرهای طولانی به صورت ممتد و تک نفره خودداری کنند.
  وی خاطرنشان کرد: باید هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه در محل امنی کنار جاده توقف و استراحت کنند تا دچار خستگی و خواب آلودگی نشده و سفری بی خطر داشته باشند.
  وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال ۴۰ نفر به علت تصادف در جاده های برون شهری استان، جان خود را از دست دادند اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.
  جان فدا اضافه کرد: از مجموع فوتی ها ۱۰ درصد آنها را عابران پیاده تشکیل می دهند که این رقم نشان از این است که افراد برای عبور از عرض جاده ها و پیاده یا سوار شدن مسافران کنار جاده ها باید به نکات ایمنی، توجه بیشتری کنند.
  وی با بیان اینکه همچنین ۲۰ درصد تصادفات در جاده های برون شهری، مربوط به اتوبوس است افزود: جاده یزد – کرمان و بالعکس که از پر ترددترین مسیرهای استان است و بیشترین فراوانی تصادفات در جاده های استان را دارا است ۲۰ درصد حوادث ترافیکی برون شهری را به خود اختصاص داده است.
  مدیر گروه مدیریت کاهش خطر در حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: ۴۹ درصد جانباختگان سه ماهه نخست امسال غیربومی بودند.
  وی به رشد فزاینده تصادفات در محورها روستایی و فرعی استان اشاره کرد و گفت: ۳۹ درصد فوتی ها و ۵۸ درصد مجروحین مربوط به جاده های روستایی و فرعی است از این رو باید برای این موضوع در زمینه های ارتقای ایمنی و زیر ساخت های جاده ای، تشدید قوانین و آموزش ارتقای فرهنگ ترافیک و خود مراقبتی در رانندگان تدابیری اندیشیده شود.
  جان فدا خاطرنشان کرد: تعداد جانباختگان درون و برون شهری در این سه ماه، نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۸٫۷ درصد کاهش داشته که از این حیث سومین استان کشور در کاهش رشد حوادث ترافیکی بوده است.
  استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد و حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده های این استان رفت و آمد می کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/5ktuj

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *