• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 50167
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان اشکذر خبر داد
  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان اشکذر از رونق گردشگری کویری در این شهرستان خبر داد و گفت: هفت اثر تاریخی دیگر شهرستان اشکذر به ثبت آثار ملی می رسد.

  سیدمحمدجعفر میرجلیلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده هفت اثر تاریخی غیرمنقول در شهرستان اشکذر برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور آماده و به شورای ثبت آثار ملی کشور ارسال شده است.
  وی ادامه داد: این بناها شامل حمام تاریخی فیروزآباد، آب انبار لرد، مسجد شهدای شمسی، بنای آرامگاهی شمسی، مسجد معصومه ابراهیم آباد، حسینیه جلال آباد و حسینیه رضوانشهر می باشند که هر کدام مشخصه و ارزش ویژه ای دارند .
  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: تاکنون بیش از ۶۰ اثر و محوطه تاریخی در شهرستان به ثبت رسیده و تکمیل پرونده سایر آثار تاریخی ارزشمند این شهرستان نیز جهت طی مراحل ثبتی در دست اقدام می باشد.
  میرجلیلی از رونق گردشگری کویری در شهرستان اشکذر خبر داد و افزود: یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان اشکذر کویرهای گسترده و زیبای آن است که از جاذبه های با پتانسیل بالا برخوردار است.
  وی ادامه داد: دیدار از کویرهای شهرستان اشکذر برای گردشگران از نظر آشنایی با طبیعت پر رمز و راز، تنوع زیستی و گیاهی، تماشای شب های پرستاره و برخورد با زندگی مردمان سخت کوش فرصتی بی بدلیل محسوب می شود.
  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای مجموعه گردشگری کویری رضوانشهر ۴۰ میلیارد ریال و میزان اشتغال پیش بینی شده برابر ۲۵ نفر است.
  اشکذر بیش از ۷۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که آسیاب ابی آن از جمله مهمترین اثر تاریخی این منطقه است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/PtneA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *