• کد خبر: 85866
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 19 آبان 1398 - 08:48
  در سالهای اخیرافزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است.

  به گزارش اشکذر خبر، در سالهای اخیرافزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است، بیش از 425 میلیون نفر از مردم 20 تا 49 سال جهان مبتلا به دیابت هستند پیش بینی می شود تا سال 2050 تعداد بیماران بالغ بر 522 میلیون نفر برسد.

  در حال حاضر حداقل 11 درصد جمعیت بالای 25 سال کشورمان مبتلا به دیابت هستند و حداقل 25 درصد آنان از بیماری خود آگاه نیستند. یک مورد از هر 6 تولد در اثر دیابت بارداری است.

  با توجه به اهداف سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر مرتبط، جمهوری اسلامی ایران متعهد گردیده است که سیر صعودی شیوع دیابت را تا سال 1404 متوقف نماید.

  همگام با ادغام برنامه مراقبت های ادغام یافته بیماریهای غیرواگیر، اطلاع رسانی همگانی در زمینه اهمیت بیماری دیابت همزمان با هفته ملی دیابت انجام خواهد شد.

  امسال نیز به منظور آگاهی عموم هموطنانمان درباره بیماری دیابت و تاکید بر اهمیت اصلاح شیوه زندگی، همانند سال های گذشته روزهای 18 لغایت 24 آبان ماه به عنوان هفته ملی دیابت نامگذاری شده است و با توجه به اینکه خانواده ها نقش مهمی را در رفع  عوامل خطر قابل تغییر برای دیابت نوع 2 بازی می کنند می بایست با آموزش و ترویج فعالیت بدنی و تغذیه مناسب باعث افزایش کیفیت زندگی خانواده ها شویم .

  به همین جهت شعار روز جهانی دیابت ” از خانواده خود محافظت کنید ” (protect your Family) می باشد. اسامی روزهای هفته و برنامه ها به شرح ذیل می باشد.

  روز و تاریخ عنوان
  شنبه 18/8/98 دیابت، رسانه و خانواده
  یکشنبه19/8/98 دیابت، آموزش و خانواده
  دوشنبه20/8/98 دیابت، سازمان های مردم نهاد و خانواده
  سه شنبه21/8/98 دیابت، تغذیه و خانواده
  چهارشنبه22/8/98 دیابت، خودمراقبتی و خانواده
  پنج شنبه23/8/98 دیابت، مشارکت های محلی و خانواده
  جمعه24/8/98 دیابت، فعالیت بدنی و خانواده
  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/BbfyT

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *