• Telegram


 • کد خبر: 24287
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۵
  آیت الله ناصری :
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: نماز جمعه يك واجب الهي و شرعي و مورد تاكيد پيامبر اكرم (ص) است.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه مرکز استان یزد اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در روایتی تهدید می کند که اگر نمازجمعه اقامه نشود، نماز، روزه، حج و …. مسلمین نیز مورد قبول خداوند نیست.

  وی تاکید کرد: نمازجمعه یک واجب شرعی و الهی است و در زمان غیبت که امام و نایب امام (ع) حضور ندارند، اجر نمازجمعه پایین آمده است.

  ناصری بر توجه به جایگاه نمازجمعه تاکید کرد و افزود: خدای متعال از یک جمعه تا جمعه بعد، ۳۵ نماز واجب کرده که یکی از آنها نمازجمعه است.

  صبوری و اطاعت؛ فلسفه اصلی روزه داری

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فلسفه روزه اظهار داشت: فلسفه روزه این است که انسان بتواند صبور باشد و از بدیها و نافرمانی خدا دست بکشد.

  ناصری تصریح کرد: اگر این روحیه یک ماه تجربه و تمرین شود، در انسان پایدار خواهد ماند و انسان می تواند با خواسته های نفس مقابله کند.

  وی تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان یکی از مسائلی که باید نهادینه شود، اطاعت است و اطاعت یعنی اهمیت دادن به کلام و خواسته خداوند متعال.

  امام جمعه یزد همچنین با اشاره به در پیش رو بودن شبهای قدر عنوان کرد: بهتر از شب قدر در سال نداریم و خداوند می فرماید: فضیلت این شب از هزار ماه بیشتر است بنابراین همه باید در شب قدر دلها را به سمت خدا ببریم و از فیوضات این شب بزرگ، بهترین بهره را ببریم.

  ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پنجم مردادماه، سالروز فرمان تاریخی امام برای اقامه نمازجمعه اظهار داشت: اولین نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد که نمازی ماندگار بود.

  اسرائیل با وجود افزایش قدرت و تجهیزات خود در مقابل مسلمانان ضعیف شده است

  وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز قدس تاکید کرد: روز قدس از ابتکارات امام خمینی (ره) است که باید مورد توجه قرار گیرد و مسلمین با یکدیگر متحد شوند تا غده سرطانی به نام اسرائیل را از میان بردارند.

  ناصری یادآور شد: اسرائیل به تدریج ضعیف شده و قدرت خود را از دست داده و اسرائیلی که در سال ۶۷ سه شهر را غصب کرد، حالا با صد برابر شدن قدرت و تجهیزاتش، تاپ مقاومت در جنگهای ۲۰ روزه و ۳۰ روزه را هم ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: این دستاورد و حاصل اتحاد مسلمین و ایستادگی مردم فلسطین است که باید در روز قدس گرامی داشته شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/h5nYT

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *