• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 28106
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۳
  جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق روز چهارشنبه با فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند.

  به گزارش اشکذر نیوز، جمعی از نخبگان و فرهیختگان منطقه رستاق روز چهارشنبه با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

  نشست فرماندار با نخبگان رستاق

  “محمدعلی شاه حسینی” در این نشست اظهار داشت: غنای فرهنگی و علمی منطقه رستاق بر هیچ کس پوشیده نیست.

  فرماندار اشکذر تدبیر و خرد جمعی را مبنای تصمیم گیری های شهرستان عنوان کرد و گفت: برگزاری نشست های دوره ای با فرهیختگان و صاحب نظران در مناطق اشکذر، رستاق و خضرآباد یکی از گام های عملی در این راستا است.

  این مقام مسئول ایجاد وحدت در مناطق مختلف شهرستان را یکی از ضروری ترین و مهمترین برنامه های توسعه دانست و گفت: پرداختن به حواشی و اختلاف پراکنی نتیجه ای جز عقب گرد  نخواهد داشت.

  نشست فرماندار با نخبگان رستاق

  “حجت الاسلام رحمانی” در این دیدار اظهار داشت: برگزاری نماز جمعه در منطقه رستاق از خواسته های دیرین مردم بوده که در این راستا پیگیری هایی نیز صورت گرفته و انتظار می رود با حمایت فرماندار شهرستان این مهم محقق گردد.

  رحمانی در ادامه به استفاده از نظرات نخبگان شهرستان در تصمیم گیری ها اشاره کرد و گفت: در این راستا راه اندازی اتاق فکر از گام های مهم و اساسی است.

  وی آلایندگی زیست محیطی صنایع را از دیگر دغدغه های مردم منطقه رستاق عنوان کرد و خواستار جلوگیری از استقرار واحدهای آلاینده در منطقه شد.

  “دکتر محمدی” از دیگر نخبگان منطقه نیز اظهار داشت: شناسایی فرصت ها برای افزایش توسعه و رونق منطقه با مشارکت همگان امری ضروری است.

  وی احداث مرکز علمی، دانشگاهی و آموزشی را گامی مهم برای خروج رستاق از بن بست عنوان کرد.

  احداث پارک، توسعه فضای سبز، معرفی اماکن و ابنیه های تاریخی منطقه، گازرسانی به روستای حاجی آباد، گازرسانی به گلخانه ها، افزایش اعتبارات عمرانی، گسترش فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی و استفاده از انرژی خورشیدی از مهمترین مطالب ایراد شده توسط جمعی از صاحب نظران در این نشست بود.

  بخشدار مرکزی اشکذر نیز در این نشست با بیان قابلیت های منطقه رستاق اظهار داشت: این منطقه با اماکن و ابنیه های  تاریخی که نشان از غنای فرهنگی مردم آن است پتانسیل بالا در جذب گردشگر را دارد .

  “سید محمد اشرف” تصریح کرد: با احداث مهمانشهر برای مهاجرین و اتباع از آسیب های اجتماعی منطقه  کاسته خواهد شد.

  وی احداث جاده سنتو – فولاد آلیاژی را محور تحول در منطقه عنوان کرد و گفت: با احداث این جاده منطقه از بن بست خارج شده و تحولات اساسی در آن صورت خواهد گرفت.

  منبع: روابط عمومی فرمانداری اشکذر

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/3zFwn

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *