• Sabat


 • کد خبر: 54858
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
  پس از 25 سال؛
  مدیرعامل بانک مسکن گفت:نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خرید و ساخت مسکن از 11 درصد به 9.5 درصد و از محل صندوق در بافت فرسوده شهری به 8 درصد کاهش يافت.
  نرخ سود بازپرداخت تسهیلات تک رقمی اعلام شد

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در نشستی خبری گفت: نرخ سود بازپرداخت تهسیلات خرید و ساخت مسکن در مناطق بافت فرسوده شهری و سایر مناطق شهری پس از ۲۵ سال تک رقمی اعلام شد تا تسهیلات مسکن، اقشار بیشتری از جامعه را پوشش دهد.
  وی با تاکید بر اینکه رونق اقتصادی و خروج از رکود یکی از دغدغه های اصلی کشور است، ادامه داد: بخش مسکن و ساختمان همواره نقش پیشران در رونق اقتصادی را بر عهده داشته چراکه با حدود ۱۰۰ رشته صنعت از جمله فولاد، کاشی، سیمان و سایر مصالح ساختمانی ارتباط دارد بنابراین رونق در بازار مسکن می تواند نقش مهمی در خروج کشور از رکود داشته باشد.
  بت شکن با بیان اینکه صندوق پس‌انداز مسکن یکم از خرداد سال گذشته با نرخ سود بازپرداخت ۱۴ درصد فعالیت خود را آغاز کرد،گفت: در جهت تقویت رژیم پس‌انداز و حمایت از خانه دار شدن اقشار متوسط و زوجین نرخ سود این تسهیلات به ۹٫۵ درصد در مناطق شهری و ۸ درصد در بافت فرسوده شهری کاهش یافت.
  وی افزود: در سال گذشته متوسط افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم روزانه ۱۶۹ فقره بود که به محض کاهش نرخ سود از ۱۴ درصد به ۱۱ درصد این میزان به متوسط روزانه ۳۸۵ فقره افزایش یافت که از افزایش بیش از ۲ برابری میزان متقاضیان حکایت دارد.
  مدیرعامل بانک مسکن در خصوص تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده گفت: دولت برای اعطای یارانه مابه التفاوت سود تسهیلات بافت فرسوده محدودیت دارد بنابر این هدف دوم کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم احیای بافت فرسوده است تا کمترین میزان نرخ سود توسط متقاضیان خرید وساخت در این بافت‌ها پرداخت شود.
  وی ادامه داد: برنامه ما پرداخت سالانه حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز است که در صورت تجهیز منابع بیشتر امکان افزایش سقف تسهیلات پرداختی وجود دارد.
  این مقام مسئول بانک مسکن افزود: دستورالعمل کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی با هماهنگی با بانک مرکزی طی هفته آینده به شعب بانک مسکن در کل کشور ابلاغ می شود.
  بت شکن با یادآوری اینکه سقف تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای تهران ۸۰ میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است، گفت:اقساط پلکانی تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی در بافت فرسوده شهری که در گذشته با سود ۱۴ درصد ۸۶۲ هزار تومان بود، با سود ۸ درصد به ۵۱۲ هزار تومان و در خارج از بافت فرسوده شهری با سود ۹٫۵ درصد به ۵۵۷ هزار تومان کاهش یافت که حاکی از کاهش ۴۱ درصدی میزان اقساط پرداختی دارد.
  مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: همچنین از این به بعد اقساط پلکانی تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی در بافت فرسوده شهری با سود ۸ درصد به ۶۸۳ هزار تومان و برای داخل شهر تهران با سود ۹٫۵ درصد ۷۴۲ هزار تومان خواهد بود.
  بت شکن با اشاره به اینکه در شهریورماه عموماً حجم استفاده از تسهیلات مسکن افزایش می یابد، گفت: اخیرا شاهد افزایش نرخ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بودیم که بانک مسکن با عرضه اوراق بیشتر در جهت متعادل کردن این نرخ گام برداشت.
  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Q85yK

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *