• Sabat Sabat


 • کد خبر: 38548
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد
  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: به منظور ایجاد رقابت میان شهرستان‌ها و ایجاد اوقات خوش برای گردشگران، هر رور از روزهای نوروز به نام هر شهرستان نامگذاری شد.
  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران یزد؛ سیدمصطفی فاطمی گفت: با اختصاص روزهای مشخص از نوروز ۹۴ به هر یک از شهرستان ها، بین آنها رقابت ایجاد خواهد شد و این موضوع باعث فعالیت بیشتر شهرستان‌ها می‌شود تا بتوانند بهترین عملکرد را ارائه داده و اوقات خوب و خوشی را برای گردشگران فراهم آورند.

  وی افزود: روز اول به نام همه شهرستانهاست اما روز دوم به نام شهرستان یزد نامگذاری شده که بازدید از مناطق نمونه گردشگری بویژه فهرج در دستور است، برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی نیز داریم.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ادامه داد: روز سوم به نام شهرستان بافق نامگذاری شده که در این روز برنامه‌هایی همچون حضور در امامزاده عبدالله، تعزیه خوانی، حضور در اماکن گردشگری، کویرنوردی در صادق آباد و بازرسی ویژه از اماکن گردشگری را خواهیم داشت.

  فاطمی با اشاره به اینکه روز چهارم به دلیل شهادت حضرت فاطمه (س) نامگذاری نداریم،افزود: روز پنجم به نام میبد ناگذاری شده که در این روز نیز برنامه های متنوعی همچون افتتاح سرای فرهیختگان، همایش تجلیل از فرهیختگان شهرستان،برنامه شاد و نمایشگاه صنایع دستی را برپا خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: روز ششم نیز به نام ابرکوه نامگذاری شده که برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در محوطه سرو ابرکوه، ویژه برنامه روز این شهرستان،برپایی سیاه چادرهای عشایر، طبخ غذای محلی و موسیقی محلی در این محوطه و طبخ غذای محلی در پارک ابرکوه از مهمترین برنامه های این روز است.

  این مقام مسوول روز هفتم را روز مهریز اعلام کرد و گفت: در این روز برنامه خاص روز شهرستان ،ورزش های باستانی و زورخانه ای، سرود دانش آموزی در باغ جهانی پهلوانپور و نمایشگاه نقاشی را در دستور داریم.

  معاون میراث فرهنگی استان یزد افزود: روز هشتم روز اردکان است که در این روز برنامه‌هایی همچون ویژه برنامه این روز ، تجلیل از فعالان حوزه گردشگری،مسابقه دوچرخه سواری و طبخ غذای محلی را اجرا می‌کنیم.

  فاطمی ادامه داد: در روز نهم که به نام شهرستان اشکذر است برنامه‌هایی همچون اجرای سرود سنتی، ورزش‌های باستانی، طبخ آش محلی، نمایشگاه صنایع دستی، افتتاح سرای محبت، موسیقی محلی ، نمایشگاه قرآن و مجموعه پاتوق روستای شمسی را برگزار خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه روز دهم به نام شهرستان بهاباد نامگذاری شده است؛تصریح کرد: در این روز اجرای زنده تولید صنایع دستی در موزه مردم شناسی ، اجرای عروسی سنتی و رونمایی از کلیپ روز بهاباد را داریم.

  این مقام مسئول گفت: روز یازدهم نیز روز شهرستان تفت است که استقبال از میمهمانان نوروز در حسینیه امام (شاه ولی) ،جشنواره بانوی روستا در اسلامیه با همکاری دهیاری این روستا، ویژه برنامه این روز از شاخص ترین برنامه‌های این روز است.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: روز دوازدهم فروردین که روز جمهوری اسلامی است به نام شهرستان خاتم نامگذاری شده که برنامه های متنوعی همچون نمایشگاه صنایع دستی، سیاه چادر عشایر ، اسب سواری، کشتی محلی، نمایشگاه حیات وحش ، گشت پزشکی و طبخ غذای محلی را اجرا خواهیم کرد.

  فاطمی در پایان تاکید کرد : امیدواریم جشنواره و برنامه‌های فرهنگی در روز مخصوص هر شهرستان به بهترین نحو اجرا شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/tqVc2

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *