• Sabat
 • 4386438


 • کد خبر: 54380
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
  مسئول روابط عمومی شرکت مخابرات یزد:
  مسئول روابط عمومی شرکت مخابرات استان یزد گفت: میانگین تلفن همراه برای هر یزدی بیش از یک خط است.

  تلفن همراه موبایل مخابراتبه گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، مسئول روابط عمومی شرکت مخابرات استان یزد وضعیت شاخص‌های ارتباطی و مخابراتی استان را تشریح کرد و گفت: هم‌اکنون در استان یزد نزدیک به ۵۳۳ هزار خط تلفن ثابت در مرکز تلفن شهری مشغول بکار است.

  عبدالمجید معنوی با بیان این ‌که ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۳٫۹ درصد است، افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در شهر یزد ۵۲ درصد می باشد یعنی به ازای هر ۱۰۰ نفر ۵۲ نفر دارای تلفن می باشند.

  وی با بیان اینکه در حوزه ارتباطات همراه و تلفن سیار، یک میلیون و ۱۱۲ هزار شماره فعال وجود دارد، اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در یزد ۱۰۳ درصد است یعنی میانگین تلفن همراه برای هر یزدی بیش از یک خط است.

  معنوی اذعان کرد: در استان تعداد ۱۴۲۹ تلفن همگانی و ۱۵۰ مرکز تلفن شهری و روستایی در استان فعال هستند و به مشترکان سرویس می‌دهند.

  وی در مورد ارتباطات روستایی نیز بیان کرد: در حال حاضر ۷۹۵ روستا در استان یزد دارای ارتباط هستند و ۶۷ هزار شماره در این مناطق مشغول به کارند ضمن اینکه به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت روستایی، ۴۱٫۷ شماره ثابت در سطح روستاهای استان یزد فعال است.

  مسئول روابط عمومی شرکت مخابرات استان یزد گفت: در حوزه دیتا و اینترنت، ظرفیت دیتای استان یزد ۱۲۳ پورت می باشد که از این تعداد ۹۸ هزار و ۷۰۰ پورت دیتا در سطح استان دایر شده است.

  وی در خصوص راه اندازی شبکه اینترنت ۴G در استان یزد گفت: همراه اوا در کل کشور برنامه راه اندازی این شبکه اینترنت را دارد و استان یزد هم همگام با استان ها برنامه راه اندازی اینترنت ۴G را دارد.

  منبع: یزدرسا


 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *