• کد خبر: 68801
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر گفت: قدیمی ترین موقوفه این شهرستان جامع الخیرات امامزاده سید رکن الدین است که به 700 سال پیش بر می گردد.

  به گزارش اشکذر خبر، رمضانعلی خادمی در نشست پرسنل اوقاف و امور خیریه شهرستان با فرماندار به مناسبت دهه وقف ( ۲۷ صفر تا ۶ ربیع الاول ) اظهار کرد: در سطح شهرستان اشکذر یک هزار و ۱۷۳ موقوفه شناسایی و ثبت شده است که از این تعداد ۵۷ موقوفه آن غیر متصرفی است که کارهای مربوط به آن  از سوی اشخاصی که حکم تولیت از سوی دادگاه یا اداره اوقاف و امور خیریه دریافت کردند  انجام می گردد .

  وی افزود: در طول یک سال گذشته ۱۴۹ موقوفه تازه در این شهرستان که تا کنون سابقه ای در اوقاف نداشتند کشف گردیده است.

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تصریح کرد: در راستای موقوفات جدید با توجه به تبلیغاتی که صورت گرفته در طول یک سال گذشته ۱۰ موقوفه جدید در این شهرستان داشته ایم .

  وی  اظهار کرد: با ثبت دقیق اوقاف و تعیین دقیق مبالغ آن طی یک سال گذشته بالغ‌بر ۲۳۰ میلیون تومان در زمینه‌های مختلف برای واقفین هزینه شده است.

  خادمی  با اشاره به اجرای طرح روستا به روستای اداره اوقاف افزود: در این طرح شناسایی و کارشناسی موقوفات و بنای متبرکه و ثبت آن‌ها در سامانه جامع اطلاعات مدنظر است و اکنون به نحوی مطلوب با همکاری معتمدین و اعضا شوراهای اسلامی در حال انجام است.

  محمد علی شاه حسینی فرماندار شهرستان هم با بیان اینکه وقف یک ارزش دینی و فعالیت در این زمینه خدمتی ارزشمند است گفت: اداره اوقاف با استخراج اسناد و اوراق متعلق به گذشتگان و برگزاری نمایشگاه و بازخوانی آن ضمن آشنایی مردم با وقف، جامعه را از نیات ماندگار و خیرخواهانه واقفین آگاه نماید.

  وی افزود: اوقاف همواره ضمن شناسایی و دفاع از حق‌وحقوق واقفین، دلسوزانه نسبت به اجرای نیات خیرین به‌ویژه در حوزه‌های عمرانی و فرهنگی اقدام نموده که این مهم شایسته تقدیر است.

   

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/egTn1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *