• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 27687
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰
  به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین مهد مسجد تحت نظارت بهزیستی در شهرستان اشکذر افتتاح شد.

  به گزارش اشکذر نیوز، در مراسم افتتاح این مهد که اما م جمعه و فرماندار اشکذر، مدیرکل و معاونین بهزیستی حضور داشتند، مدیرکل بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: مهد مساجد یکی از سه محور اجرای طرح مهندسی فرهنگی در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی است.

  محمدحسین رحیمی نسب، در خصوص طرح مهندسی فرهنگی گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور در سه محور افتتاح مهد مساجد، طرح پیام آوران محبت و رونمایی از کتاب های آموزشی با محتوای دینی ویژه مربیان مهدهای کودک در یزد آغاز شد.
  وی با اشاره به طرح پیام آوران محبت گفت: در این طرح روحانیون آموزش دیده با حضور در مهدهای کودک، آموزه های دینی و قرآنی را به کودکان منتقل می کنند و کودکان نیز با روحانیون مانوس می شوند.
  وی با بیان اینکه ۷۰ درصد شخصیت کودکان در سن زیر ۶ سال شکل می گیرد گفت: در طرح پیام آوران محبت کودکان ضمن آشنایی با مفاهیم دینی و آموزه های اسلامی  با لباس روحانیت نیز انس می گیرند.

  دکتر رحیمی نسب در خصوص آموزش مفاهیم دینی در مهدهای کودک گفت: در همین راستا بهزیستی کشور اقدام به تهیه کتاب با محتوای دینی ویژه مهدهای کودک نموده است که در کلیه مهدهای کودک آموزش داده می شود.
  وی افزود: محتوای این ۱۰ جلد کتاب با همکاری اساتید حوزه و دانشگاه طی ۲ سال کار تخصصی تهیه و تدوین شده است.
  رحیمی نسب در مورد راه اندازی مهد مساجد هم گفت: ایجاد مهد مساجد  بنا به درخواست هیات امنای مساجد صورت می گیرد و در نظر داریم این مهد را در دیگر مساجد استان نیز راه اندازی کنیم.
  وی گفت: مهد مساجد به طور روزانه در کل ایام هفته به کودکان خدمات آموزشی می دهد.

  منبع: روابط عمومی بهزیستی استان یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/qVwN5

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *