• Telegram


 • کد خبر: 58901
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۸
  معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان:
  دکتر امیری تک رقمی کردن تورم و رسیدن به رشد اقتصادی 7/4 درصد را اقدامی ارزشمند و مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید در زمینه ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور دانست.

  به گزارش اشکذر خبر نشست شورای اداری استان با حضور دکتر امیری ، میرمحمدی استاندار و جمعی از مسئولان استان در سالن فرهنگ و هنر شرکت فولاد آلیاژی ایران برگزار شد.

  در ابتدای این نشست محمدعلی شاه حسینی فرماندار اشکذر به تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزههای مختلف شهرستان اشکذر و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

  img_8638

  در ادامه  استاندار با بیان اینکه خشکسالی های سالیان اخیر باعث شده تا  مشکل کم آبی در استان مورد توجه ویژه قرار گیرد گفت:در بحث مدیریت آب در زمینه کشاورزی توسعه زیر کشت را متوقف و تغییر الگوی کشت نظیر کشت گیاهان کم آبخواه و استفاده از روش آبیاری قطره ای،شیاری و زیر سطحی را جایگزین نمودیم تا با مصرف کمتر آب ،محصول بیشتری را تولید نماییم.

  استقرار صنایع غیر آلاینده، گردشگری و میراث فرهنگی،صنایع و معادن،فرهنگ و هنر،بهداشت و درمان،محیط زیست و منابع طبیعی و انرژی خورشیدی از محورهای دیگر صحبت های میرمحمدی بود.

  img_8643

  معاون پارلمانی رئیس جمهور به تشریح وضعیت کشور در اوایل سال ۹۲ پرداخت و گفت: تحریم های ظالمانه و عدم  مراوده اقتصادی با بازارهای جهانی باعث شده بود تا حمل کالا به مقصد ایران صورت نگیرد و  از سوی دیگر عدم همکاری نظام بین المللی بیمه با کالاهایی واراداتی به ایران مشکلات فراوانی را در آن دوران برای ما به وجود آورده بود.

  دکتر امیری عدم پرداخت حق عضوریت درسازمان‌ جهانی مالکیت فکری (WIPO) در اوایل سال ۹۲ که به تبع آن حق رای از ما گرفته می شد را عاملی دانست که باعث شد تا در حق ملت ایران اجحاف صورت گیرد.

  وی خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی بود که دولت تدبیر و امید زمام امور را به دست گرفت و دکتر روحانی رئیس جمهور وعده های انتخاباتی خود را ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور،حل مشکل هسته ای،حقوق شهروندی و اصلاح نظام اداری اعلام کرد.

  معاون پارلمانی رئیس جمهور حل پرونده هسته ای در سایه حمایت های مقام معظم رهبری را یکی از موفقیت های دولت تدبیر و امید دانست و افزود: برجام یک سند بین المللی بود که با امضای آن کلیه قطعنامه های علیه ایران از بین رفت و انرژی هسته ای ما به رسمیت شناخته شد  و در نهایت ورود تاجران اروپایی به ایران،افزایش تولید و فروش نفت،آزاد شدن اموال بلوک شده ایران و بازسازی واحدهای تولیدی که در تا قبل از سال ۹۲ تعطیل شده بودند را در پی داشت البته درست است که در حال حاضر طرف مقابل برجام را نقض نموده ولی دولتمردان  اقدام متناسب با آن را پیش بینی و عملیاتی خواهد نمود.

  این مقام مسئول مهار تورم افسار گسیخته ۴۵ درصدی سال ۹۲ که تاثیر خود را بر اقتصاد خانوادههای ایرانی گذاشته بود و تک رقمی کردن آن و رسیدن به رشد اقتصادی ۷/۴ درصد را اقدامی ارزشمند و مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید در زمینه ساماندهی وضعیت  اقتصادی کشور دانست.

  دکتر امیری نا امید کردن مردم در شرایط فعلی را گناهی نابخشودنی خواند و ادامه داد: در حال حاضر در میدان دشمن نباید حرکت کرد و باید امید را در مردم تقویت نمود تا به عشق ملی تبدیل شود و این وظیفه همگانی است که همت،همدلی و همکاری مدیران و گروههای مرجع را می طلبد.

  img_8656

  img_8650

  img_8611

  img_8624

  img_8629

  img_8626

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/FsrHz

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *