• yazdtci


 • کد خبر: 74985
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  خطیب نماز جمعه اشکذر/
  امام جمعه اشکذر مهمترین مشکل داخلی امروزه کشور را گرانی های اخیر و ناتوانی دولت در مدیریت این وضعیت دانست و گفت: متاسفانه بعضی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دچار زد و بند و رانت هستند که با یک وعده امضاء میکنند و با وعده دیگر امضاء خود را پس میگیرند.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه به خطبه ۲۳۷ نهج البلاغه اشاره کرد و افزود: حضرت امیر المومنین(ع) می فرمایند”  هر کس باید برای خودش تلاش کند تا توشه ای را برای عالم بعد ذخیره کند و از زندگی فانی خود برای مرگ و ابدیت بهره گیرد”.

   مشکل داخلی امروزه کشور، گرانی های اخیر و ناتوانی دولت در مدیریت این وضعیت است

  “حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان” مهمترین مشکل داخلی امروزه کشور را گرانی های اخیر و ناتوانی دولت در مدیریت این وضعیت دانست و گفت: گرانی های اخیر که همه شاهد آن هستیم بخش کوچکی از آن مربوط به تحریم های خصمانه علیه ایران است ولی بخش عمده آن ضعف افرادی است که مسئولیت هایی را پذیرفته اند که توان ادای تکلیف را ندارد.

  طالبان ادامه داد: متاسفانه زمانی که به هر سه قوه نگاه میکنیم می بینیم افرادی وجود دارد که از ضعف مدیریتی برخوردارند و اگر دستگاه اجرایی از ابتدا افرادی قوی و متدین را برای وزارت خانه ها و بخش های مدیرتی انتخاب می کرد الان شاهد این وضعیت اقتصادی نبودیم.

  امام جمعه اشکذر نبود تعهد و تخصص در مدیران کشور را یک مشکل سخت برای ایران دانست و ادامه داد: اگر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به خوبی به وظیفه خود عمل می کردند و نظارت کاملی بر دستگاه اجرایی و وزیران کشور داشتند الان وضعیت کشور این گونه نبود که حال شاهد آن هستیم.

   

  بعضی از نمایندگان با یک وعده امضاء میکنند و با وعده دیگر امضاء خود را پس میگیرند

  وی گفت: متاسفانه بعضی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دچار زد و بند و رانت هستند که با یک وعده امضاء میکنند و با وعده دیگر امضاء خود را پس میگیرند.

  طالبیان اضافه کرد: باید نماینده ای در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم که هم متعد و هم متخصص باشد و به درد دل مردم برسند، نمایندگان مجلس باید بر عملکرد وزیران نظارت کاملی داشته باشند و اگر موردی خلاف قانون مشاهده کردند آن وزیر را مورد استیضاح قرار دهند و از رئیس جمهور بخواهند که مسئول شایسته ای جایگزین آن نماید.

  حجت الاسلام طالبیان تصریح کرد: قوه قضاییه باید محکم در برابر متخلفان بایستد و قانون را اجرا کند ولی وقتی یک پرونده پنچ سال یا ده سال طول می کشد معلوم است که متخلفان جرم های بیشتری را انجام می دهند.

  وی ادامه داد: ما پرونده هایی داریم که خود مسئولان قضایی می گویند ۳۰ الی ۴۰ جلد شده است ولی هنوز برای قاضی مشخص نشده که طرف مجرم است یا نه، حال اگر دستگاه قضایی مقتدرانه و سریع عمل می کرد این مشکلات پیش نمی آمد.

   

  دشمن و محارب کشور فقط گروه های مسلح نیستند/خطر  مفسدان اقتصادی بیشتر از گروه های تروریستی است

  طالبیان خطاب به دستگاه های اطلاعاتی کشور گفت: اگر دستگاه امنیت کشور دشمنان این نظام را فقط افرادی که سلاح در دست دارند نمی دانست و افرادی که مفسد اقتصادی هستند را نیز دشمن می دانست و آن ها را به موقع به دستگاه قضایی تحویل می دادند این مشکلات یقینا پیش نمی آمد.

  وی افزود: مسئولین امنیتی و اطلاعات کشور ما که در راس آن وزارت اطلاعات است باید بداند که دشمن و محارب کشور فقط گروه های مسلح نیستند بلکه یک دسته از دشمن نظام اسلامی ایران افرادی هستند که در جنگ اقتصادی ای که آمریکا و متحدانش با ایران به راه انداخته است آن ها نیز آمریکا را یاری می کنند و مسئولان باید  بدانند خطر این مفسدان اقتصادی بیشتر از گروه های تروریستی است.

  امام جمعه اشکذر تصریح کرد: مسئولان باید باور کنند الان درگیر جنگ اقتصادی هستیم و بدانند که زیانش کمتر از جنگ نظامی نباشد.

   

  دستگاه های قضایی و دولت می نشینند و فقط نگاه می کنند/ چه کسی مقصر است و باید جوابگو باشد

  طالبیان در ادامه گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی قاچاق را یک جرم سخت می داند و می گوید آن را باید آتش زد و از بین برد ولی در این شرایط بد اقتصادی کسی یا کسانی پیدا می شود هزاران ماشین آخرین سیستم با قیمت های کذایی را به صورت قاچاق وارد کشور میکند ولی دستگاه های قضایی و دولت می نشینند و فقط نگاه می کنند، واقعا چه کسی مقصر است و باید جوابگو باشد.

  وی افزود:مردم از مسئولان انتظار دارند در این وضعییت اقتصادی با متخلفان به شدت برخورد کنند و به وضعیت قانونی و شرعی خود عمل کنند و به تذکرات مقام معظم رهبری جدی بگیرندو به آنها عمل کنند.

   

  مملکت که با شوخی و سهل انگاری اداره  نمی شود/ روحانیت همراه مردم است

  خطیب نماز جمعه اشکذر تصریح کرد: مملکت که با شوخی و سهل انگاری نمی شود اداره کرد باید افرادی که فساد مالی دارد  برخورد کرد.

  حجت الاسلام طالبیان روحانیت را همراه مردم دانست و گفت: ما همراه مردم هستیم  و هیچ گاه قرار به آن نیست که از دولتی که حق و حقوق مردم را ضایع میکند حمایت کنیم و اگر مسئولی خطا کرد روحانیت اولین کسی است که در مقابل آن می ایستد و هیچ گاه قرار نیست اسلام را فدای دنیای دیگران نمی کنیم .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/cGThN

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *