• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 22451
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد از حذف کد، هشت رقمی شدن شماره‌های تلفن ثابت و در نهایت یکسان سازی شماره ها در سراسر استان یزد خبر داد.

  مقوم مخابرات یزد

  به گزارش یزد آگاه به نقل از  مهر، محمدمهدی مقوم، پیش از ظهر دوشنبه در نشستی خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر افزایش قیمت تعرفه و یکسان سازی تلفن های استان یزد اظهار داشت: کد از شماره‌ شهرستانهای استان یزد حذف می شود و با اضافه شدن یک شماره به شماره های هفت رقمی فعلی، همه شماره ها هشت رقمی می شود.

  وی افزود: با این حساب مردم از هر یک از شهرستانهای استان بخواهند با شهرستان دیگر یا مرکز استان تماس برقرار کنند،‌ نیازی به گرفتن کد نیست و تلفن آنها داخلی محسوب می‌شود.

  مقوم عنوان کرد: دولت مجوز داده که در قبال این اقدام، مبلغ هر پالس مکالمه از ۵۱ به ۵۸ تومان افزایش یابد که افزایش قیمت تعرفه ها فقط در این راستا انجام می شود و افزایش دیگری متوجه مکالمات تلفنی ثابت نیست.

  درآمد مخابرات یزد از هر خط تلفن ثابت پنج هزار تومان است/ یزد در قعر جدول درآمد

  وی با بیان اینکه اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است، اظهار امیدواری کرد: این اقدام ظرف دو ماه آینده به سرانجام برسد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درآمدهای مخابرات استان یزد در بخش تلفن ثابت اظهار داشت: هم اکنون درآمد تلفن ثابت در استان یزد به ازای هر خط، پنج هزار تومان است که یزد با این میزان درآمد در رتبه های آخر کشور قرار دارد.

  مقوم با تاکید بر اینکه مردم با توجه به تعرفه های بسیار پایین تلفن ثابت، برای مکالمات خود از خطوط ثابت استفاده کنند، عنوان کرد: تعرفه تماس از تلفن همراه به ثابت و ثابت به همراه یکسان است و هر ۱۰ دقیقه بیش از ۴۵۰ تومان است اما تلفن ثابت به ثابت حدود ۲۳ تومان در این تایم تمام می شود.

  وی با بیان اینکه درآمد تلفن همراه برای استان نیست و تنها مبلغی به عنوان حق السهم بابت هزنیه نگهداری تاسیسات، صدور قبض و … به مخابرات یزد پرداخت می‌شود، افزود: مردم هر مبلغی که بابت تلفن‌های سیار خود پرداخت می‌کنند، مستقیم به دفاتر شرکتهای مرکزی در تهران واریز می شود.

  مقوم عنوان کرد: در عوض، هزینه های تلفن ثابت به جز ۲۰ درصدی که به خزانه دولت واریز می شود،‌ تماما متعلق به استان یزد است.

  ۶۸ هزار تلفن ثابت در روستاهای استان یزد دایر است

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد در بخش دیگری از این نشست با اشاره به شاخص های ارتباطی به استان یزد اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن روستایی در استان یزد هم اکنون ۴۲ درصد است و در حال حاضر ۶۸هزار و ۹۴۱ شماره در روستاهای استان یزد دایر است.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر هزار و ۳۸۹ آبادی استان یزد دارای ارتباط مخابراتی هستند به طوری که ۱۰۰ درصد روستاها و آبادیهای با جمعیت بالای ۱۰۰ نفر و ۹۷ درصد مزارع و آبادی های با جمعیت زیر ۱۰۰ نفر دارای ارتباط مخابراتی شده اند.

  مقوم همچنین در مورد سرویس دهی تلفن همراه در استان یزد با بیان اینکه هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه مخابرات در استان ۸۸٫۷۵ درصد است، افزود: هم اکنون تمام شهرهای استان و ۹۷۲ روستای استان زیر پوشش تلفن همراه هستند.

  ۹۸ درصد جاده های استان یزد زیر پوشش تلفن همراه است

  وی عنوان کرد: همچنین ۹۸ درصد جاده های استان به میزان سه هزار و ۹۰ کیلومتر از جاده ها، زیر پوشش تلفن همراه هستند.

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با اشاره به مهمترین اقدام شرکت مخابرات در حوزه ارتباطات سیار اظهار داشت: اواخر سال گذشته، سوئیچ موبایل استان یزد از مدار خارج شد و سوئیچ IP استان که دارای جدیدترین ورژن روز دنیاست و ظرفیت یک میلیون و صد هزار شماره را دارد.

  وی همچنین با اشاره به سیستم های انتقال استان یزد عنوان کرد: بیش از هشت هزار کیلومتر فیبر نوری در استان یزد اجرا شده و ۱۴۶ مرکز تلفن نیز در استان به شبکه فیبر نوری متصل هستند.

  ۶۶۱ روستای یزد برخوردار از اینترنت پرسرعت

  مقوم، تعداد روستاهای متصل به به شبکه دیتا را نیز ۶۶۱ روستا اعلام کرد و افزود: این تعداد روستا هم‌اکنون از اینترنت پرسرعت برخوردارند.

  مقوم در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد ظرفیت خالی ADSL در استان یزد اظهار داشت: هم اکنون هفت هزار پورت خالی در استان یزد وجود دارد اما نگرانی از بابت خالی بودن ظرفیت ها نداریم و به زودی ۴۰ هزار پورت دیگر نیز وارد شبکه می شود.

  بهره برداری از ۸۳ طرح مخابراتی با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال

  مقوم همچنین با اشاره به طرح های مخابراتی قابل بهره برداری در استان یزد در هفته ارتباطات اظهار داشت: در هفته ارتباطات ۸۳ طرح مخابراتی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

  وی راه اندازی سوئیچ IP تلفن همراه استان (MSC) با ظرفیت ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار شماره را یکی از مهمترین این پروژه ها نام برد و گفت: سوئیچ IP نسل جدید سوئیچ های تلفن همراه است که بستری فراهم می نماید تا بتوان سرویس های جدیدتری را به مشترکین تلفن همراه ارائه کرد.

  مدیر عامل شرکت مخابرات استان همچنین از تأسیس و توسعه اینترنت پرسرعت در ۱۶  سایت به میزان ۹ هزار و ۳۶۴ پورت خبر داد.

  مقوم از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته ارتباطات را، اجرای شبکه کابل در ۱۰ مرکز و هشت پروژه مخابراتی، تاسیس شش سامانه BTS تلفن همراه و افزایش ظرفیت ۳۱ سامانه دیگر، احداث و آماده سازی شش باب ساختمان، تاسیس یک سایت GSM مرکز شهید صدوقی با ظرفیت TRX3000، توسعه سوئیچ به میزان ۷۰۰ شماره در یک مرکز تلفن و تأسیس ۱۰ سامانه کافو نوری به میزان ۱۲ هزار و ۱۳۶ شماره نام برد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/0imvh

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *