• کد خبر: 20737
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - 21:11
  موسس بزرگترین مرکز ناباوری خاورمیانه:
  پدر IVF اﻳﺮان درخصوص پنجمین کنگره بین المللی طب تولید مثل یزد گفت: مقالات خوبی از سوی اساتید و دانشجویان دانشگاه یزد، دانشگاه رویان، تربیت مدرس و استان هایی همچون شیراز و مشهد و ...در رابطه با ناباروری ارائه شد که نشان از پیشرفت و جهش بسیار خوب کشورمان به ویژه استان یزد در زمینه تولید مثل و درمان ناباروری و تولید علم در این زمینه است.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از یزد رسا دکتر عباس افلاطونیان بنیانگذار IVF اﻳﺮان در حاشیه آخرین روز پنجمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ نفر در این همایش شرکت کردند که خوشبختانه مقالات خوبی از سوی اساتید و دانشجویان دانشگاه یزد، دانشگاه رویان، تربیت مدرس و استان هایی همچون شیراز و مشهد و …در رابطه با ناباروری ارائه شد که نشان از پیشرفت و جهش بسیار خوب کشورمان به ویژه استان یزد در زمینه تولید مثل و درمان ناباروری و تولید علم در این زمینه است.

  موسس بزرگترین مرکز ناباوری خاورمیانه افزود: این کنگره بین المللی هر دو سال یکبار برنامه ریزی شده و اجرا می شود که در مجموع پنجمین کنگره  نسبت به دوره های قبل از کیفیت خیلی بالاتری برخوردار بود و رضایت شرکت کنندگان را به دنبال داشت.

  استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ادامه داد: در پنجمین کنگره طب تولید مثل با حضور ۵ کشور خارجی همراه بود که تمامی آن ها عضو دانشگاه های اروپایی بودند.

  دکتر افلاطونیان با اشاره به اینکه ۱۵ مقاله در این جشنواره، به عنوان مقاله برتر شناخته شدند گفت: تمامی مقاله ها به زبان انگلیسی و به شیوه های متفاوت ارائه شده است.

   

  گفتنی است دکتر افلاطونیان متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ نازایی و IVF موسس بزرگترین مرکز ناباوری خاورمیانه و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد است که  سال ۱۳۶۲ در این دانشگاه شروع بکار نمود و درجه علمی فلوشیپ نازایی را دریافت کرد.

  مسئول انجمن زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی بم، سردبیری مجله Iranin Journal of Reproductive Medicine، پژوهشگر نمونه اولین جشنواره تحقیقاتی رازی با طرح”بررسی میزان موفقیت لقاح خارج از رحمی در زوجهای نابارور” و عضویت در شوراهای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، هیئت ممتحنه بورد تخصصی زنان و زایمان ایران، انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران از بدو تاسیس، کمیته تدوین دوره تکمیلی تخصصی فلوشیپ ناباروری زنان و دبیر علمی جشواره بین المللی دانشجویی طب تولید مثل در هر پنج دوره، از دیگر افتخارات این مرد نامی کشور است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/75LW7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *