• کد خبر: 81344
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
  صبح سه شنبه 17 اردیبهشت ماه "دکتر مهدی سالاری" و هیئت همراه با "مهدی جعفری پور" شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان واحد عمران و فنی و شهرسازی شهرداری اشکذر دیدار نمودند.

  به گزارش اشکذرخبر، صبح سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه “دکتر مهدی سالاری” و هیئت همراه با “مهدی جعفری پور” شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان واحد عمران و فنی و شهرسازی شهرداری اشکذر دیدار نمودند.

  مهدی جعفری پور در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از خوش سلیقگی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در بازدید از شهرداری های استان گفت: این روند نشان دهنده عزم و اراده جدی مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان جهت ساماندهی وضعیت ساخت و ساز شهرداری ها دارد.

  شهردار اشکذر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرسازی در شهر اشکذر افزود: در سال گذشته ۵۴ مورد پروانه ساختمانی صادر شده که از این تعداد ۳۴ مورد مسکونی و ۹ مورد آن تجاری بوده است.

  وی اظهار داشت: ۲۵۹ پرونده در سال گذشته به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارجاع داده شده است که از این تعداد ۱۰۰ مورد از پرونده های ارجاعی ساخت و ساز آن از صفر تا صد بوده و مابقی پرونده ها به دلیل عدم تغییر کاربری زمین، اضافه ساخت در بنا و تعرض به گذر بوده است.

  جعفری پور با بیان اینکه ۳۰ درصد از ساخت و سازهای شهری اشکذر با مجوز شهرداری صورت می گیرد خاطر نشان کرد: عدم داشتن سند مالکیت و وجود کاربری مختلف اراضی مشکل اصلی شهرداری ها در صدور پروانه است.

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، شهرداری ها و نظام مهندسی ساختمان را دو سازمان مهم در راستای شکل گیری سیمای شهری مناسب عنوان کرد و بر همکاری متقابل هر چه بیشتراین دو سازمان تاکید کرد.

  مهدی سالاری استفاده از ظرفیت قانونی بین شهرداری ها و نظام مهندسی ساختمان استان را عاملی مهم در از بین بردن فضای سوء استفاده در ارتباط با امور ساخت و ساز شهری عنوان کرد و افزود: ساخت و ساز در حوزه شهری سرمایه ملی به شمار می رود و با توجه به اینکه گردش مالی بالایی در این حوزه صورت می گیرد، لذا باید تلاش کرد تا زمینه استفاده سود جویان در این حوزه را از بین برد.

  این مقام مسئول تاکید کرد: ساخت و سازهای امروز در سطح شهرها باید بالای ۱۰۰ سال عمر مفید داشته باشد و این امر مستلزم نظارت مستمر در جهت دوام و ایمنی ساختمان و استفاده از مصالح مناسب و طراحی  اصولی است.

  رئیس سازمان نظام مهندس ساختمان استان به کارگیری افراد با استعداد، متخصص و کاردان در حوزه نظام مهندسی و شهرداری ها را در شکل گیری سیمای مناسب شهری مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: شرکت در سمینار و دوره های آموزشی و به روز رسانی اطلاعات متناسب با آخرین قوانین و آیین نامه ها از جمله موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  فرهنگ سازی غلط در بین مردم برای عدم مراجعه به شهرداری و نظام مهندسی برای طی کردن مراحل قانونی ساخت و ساز، درج رزومه مهندسین سازمان نظام مهندسی استان دروب سایت سازمان جهت حق انتخاب مردم، دریافت شناسنامه فنی و ملکی از مراجعه کنندگان به شهرداری، لزوم به کارگیری مجریان زیر صلاح در نظارت ساختمان ها واعطای گواهینامه به مالکین شرکت کننده در دوره های آموزشی سازمان نظام مهندسی از صحبت های دیگر مهدی سالاری در دیدار با شهردار اشکذر بود.

  منبع:روابط عمومی شهرداری اشکذر

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/fGsa5

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *