• کد خبر: 63930
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 09:53
  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان اشکذر عنوان کرد:
  بیست و یکمین دوره مسابقات زیبایی اسب عرب ایران رده ایکاهو در شهرستان اشکذر ۳ الی ۵ خردادماه برگزار می‌شود.

  به گزارش اشکذر خبر، بیست و یکمین دوره مسابقات زیبایی اسب عرب ایران رده ایکاهو  (جام امرسون کی ای) ۳ الی ۵ خردادماه در دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر برگزار می‌شود.

  مهدی دهقانی رئیس هیئت سوارکاری شهرستان اشکذر در مصاحبه اختصاصی با «اشکذر خبر» با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این مسابقات نمایش سطح کیفی و تولیدات زیبایی اسب برای عموم است تا از این طریق رونق بازار و خریدوفروش افزایش یابد و صنعت اسب که صنعت سبز نامیده می‌شود در شهرستان اشکذر توسعه یابد.

  وی با اشاره به این‌که داوران این دوره از مسابقات اروپایی هستند که در بهترین میادین زیبایی دنیا به کار قضاوت مشغول‌اند، گفت: بالاترین آمار ثبت‌نام را در سال ۹۴، ۲۲۲ رأس اسب داشیم که پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به شرایط جوی بین ۱۳۰ الی ۱۷۰ راس اسب ازبین استانهای  یزد اصفهان تهران اهواز کرمان سیرجان شیراز   به رقابت بپردازند.

  رئیس هیئت سوارکاری شهرستان اشکذر ضمن اشاره به ظرفیت جایگاه اسب در شهرستان اشکذر، تصریح کرد: تقریبا ۹۰ باشگاه سوارکاری در شهرستان اشکذر وجود دارد که ۱۰ باشگاه دیگر هم در حال ساخت است و در حدود ۲۷۰۰ رأس اسب در این شهرستان وجود دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6kUVG

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *