• کد خبر: 67307
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 30 مهر 1396 - 06:48
  یادداشت/
  چند وقتی‌که مسئولان شهرستان اشکذر و محیط‌زیست پیگیر مطالبه اصلی مردم شهرستان اشکذر در مورد نظارت بر کارخانجات آلاینده شده‌اند در این راستا کارخانجات متخلف در بحث محیط‌زیست ازجمله چند واحد فولادی یکی پس از دیگری پلمپ شدند.

  اشکذر خبر: برایان تریسی نویسنده مشهور کتاب‌های موفقیت در بخشی از کتاب خود می‌نویسد: قديم‌ها گفته‌اند: «اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوري اول آن يكي را كه زشت‌تر است بخور! … و اگر بايد قورباغه زنده‌اي را بخوري هيچ فايده‌اي ندارد كه مدت زيادي بنشيني و به آن نگاه كني»

  چند وقتی‌که مسئولان شهرستان اشکذر و محیط‌زیست پیگیر مطالبه اصلی مردم شهرستان اشکذر در مورد نظارت بر کارخانجات آلاینده شده‌اند در این راستا کارخانجات متخلف در بحث محیط‌زیست ازجمله چند واحد فولادی یکی پس از دیگری پلمپ شدند.

  اقدام مسئولان در پیگیری مطالبه محیط زیستی مردم شایسته و قابل‌تقدیر است اما در این مجال ذکر چند نکته را لازم می‌دانیم:

   

  1-مسئولان فراموش نکنند که مطالبه اصلی مردم، ائمه جمعه و روحانیون و شوراهای اسلامی شهرستان توقف طرح فولاد یزد یک است که بارها و بارها در طومارها و مکاتبات مردمی با مسئولان به آن اشاره شده است.

  2-جای سوال دارد که چگونه است که به‌راحتی مدیران فولاد از تعهد مسئولان استان در قبال تامین آب حرف می‌زنند درحالی‌که ناله‌ها از کمبود آب و خشک‌سالی در یزد، گوش فلک را کر کرده است.

  3-نیازی به یادآوری برای مسئولان نیست که کارخانه‌هایی که به‌تازگی پلمپ شدند در ابتدای کار تمامی مجوزها را از محیط‌زیست اخذ کرده و شاید تا مدتی خود را ملزم به رعایت استانداردها می‌دانستند، حال چه تضمینی وجود دارد که فولاد آلیاژی یزد پس از بهره‌برداری فاز جدید، خود را ملزم به رعایت قوانین زیست‌محیطی بداند.

  4- در صورت تخلف فاز جدید فولاد، چگونه مسئولان راضی خواهند شد که یک مجموعه با 2 هزار نیرو و کارگر را تعطیل کنند؟!

   

  5- صنایع فولادی که جز صنایع پر مصرف در بحث آب و برق هستند، در استانی مانند یزد که با مشکل کم‌آبی و خشک‌سالی روبروست و تولید برق نیز در فرآیند نیروگاهی نیاز به آب دارد چه توجیهی دارد؟!

  در پایان امیدواریم این اقدامات محیط‌زیست در بازرسی و جدیت در برخورد با متخلفان همچنان ادامه داشته باشد و مسئولان با آینده‌نگری و به‌جای نشستن و نگاه کردن، ابتدا قورباغه بزرگ را قورت بدهند!

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/arwKQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “مسئولان لطفا قورباغه بزرگ را قورت دهید!”

  1. صادق پیشداد گفت:

   سلام علیکم.
   نمی خواهدآقایون سر ما ملت را شیره بمالند!
   مردم خوب هوشیارند. اگر ریگی در کفش شان نیست و صداقت و تقوای الهی دارند بروند مجوز ساخت فولاد یزد یک را که فریاد اعتراض شدید ملت درآورده، از تهران ابطال نمایند.
   هیچ عاقلی نمی آید در این سرزمین خشک و مواجه با بحران شدید آب، آنجا را محل مناسبی برای احداث کارخانه فولاد پرآبخواه مثل: یزد یک انتخاب کند و .. و دست بکار پلمپ موقت فلان کارخانه و بهمان شرکت شود.
   اکنون برای تمام مردم شهرستان ثابت شد که بدون استثناء از این حضرات …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *