• Sabat Sabat


 • کد خبر: 19686
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۶

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر، داود امینی در بازدید از مرکز آسیب های اجتماعی بهزیستی یزد اظهار داشت: دفتر تحکیم بنیان خانواده که به صورت ویژه در استان یزد فعالیت خود را آغاز کرده، دستاوردهای خوبی داشته است که می تواند مورد توجه باشد.

  امینی افزود: نگاه و باور ما این است که باید مسائل را ریشه ای و عمیق بنگریم و آسیب های اجتماعی از جمله طلاق نیز باید در ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار گیرد.

  مدیرکل بهزیستی استان یزد نیز در این بازدید با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین بهزیستی و دادگستری استان یزد اظهار داشت: در این تفاهم نامه هرگونه اختلاف خانوادگی قبل از رسیدگی و طرح در دادگاه به بهزیستی ارجاع می شود و در یک سیکل مشخص، تلاش می شود تا افراد مراحل مددکاری، مشاوره و در نهایت تصمصم گیری در خصوص امکان سازش و ادامه زندگی یا قطع ارتباط و طلاق انجام و موضوع به دادگاه اعلام می شود.

  محمدحسین رحیمی نسب از سازش ۴۵ درصدی متقاضیان طلاق در استان یزد و بازگشت مجدد آنها به زندگی مشترک خبر داد و افزود: با اجرای طرح کاهش طلاق توسط بهزیستی و همکاری دادگستری در استان یزد، از هزار و ۵۷۲ پرونده ارجاعی دادگستری به بهزیستی، تاکنون ۶۶۰ پرونده مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته است که از این تعداد ۳۰۰ پرونده به سازش رسیدند که این میزان ۴۵ درصد را به خود اختصاص می دهد.

  وی هدف از اجرای این طرح را کاهش طلاق اعلام کرد و گفت: ۴۵ نفر از کارشناسان، مشاورین و مددکاران بهزیستی استان در این طرح مستقیما فعالیت دارند که با گسترش آن در سطح استان به موفقیت چشمگیری در کاهش طلاق دست یافته است به نحوی که استان یزد را از استانهای دارای رشد بالای طلاق خارج ساخته است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/nlBcF

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *