• کد خبر: 68619
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: شیوع بیماری‌های غیرواگیر در استان، یک زنگ خطر برای این خطه محسوب می‌شود.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما،محمدحسن لطفی  افزود: یزد در شیوع دیابت، اختلالات چربی خون و فشار خون به ترتیب در رتبه های پنجم، ۱۷و۹ کشور قرار دارد.
  وی تصریح کرد: همچنین در زمینه شیوع انواع سرطان در بین مردان در رتبه سوم و در مصرف دخانیات، فست فودها، نمک و چاقی به ترتیب در جایگاه ۱۲، ۶، ۱۳و ۱۴ کشوری هستیم، از این رو باید سطح سواد سلامت مردم استان افزایش یابد.
  لطفی با اشاره به اینکه برای پیشگیری از این بیماریها به همکاری بین بخشی همه دستگاه ها نیاز است گفت: ۲۵درصد سهم سلامت مربوط به افراد جامعه، ۵۰درصد حاکمیت و ۳۰درصد به نظام سلامت مربوط می شود.
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، داشتن محیط سالم در زندگی افراد جامعه را مهم دانست و اظهار داشت: استان یزد با چالش های چون خشکسالی، ریزگردها و صنایع آلاینده مواجه است که باید در این زمینه چاره اندیشی کرد تا مردم از زندگی سالم بهره مند شوند.
  وی تصریح کرد: سالانه چهار هزار و ۸۶۰نفر در استان فوت می کنند که علت فوت ۲۳۰نفر از آنها، عوارض ناشی از آلودگی هواست.
  معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به سند سلامت استان خاطر نشان کرد: این سند پنج ساله است و در آن به علل بیماریها ، ارتقای شاخص سلامت افراد و افزایش امید به زندگی توجه ویژه ای شده است.
  افزایش کیفیت زندگی، کاهش ۱۵درصدی بیماریهای غیرواگیر و افزایش ۲۵درصدی سطح سواد سلامت از اهداف تدوین سند جامع سلامت استان است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/nLp05

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *