• کد خبر: 62533
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
  فرماندار اشکذر تأکید کرد؛
  فرماندار اشکذر در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری این شهرستان خبر داد و بر اولویت قرار گرفتن مرمت ابنیه تاریخی مسجد ریگ رضوانشهر و آسیاب آبی اشکذر تأکید کرد.

  به گزارش اشکذر خبر ، محمدعلی شاه‌حسینی در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد با تشریح برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی به‌ویژه در حوزه گردشگری اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی دو جشنواره ویژه در مناطق روستایی این شهرستان برگزار شد که ضرورت توجه مسئولین را برای پویایی بیشتر آن‌ها اقتضا می‌کند.

  وی بابیان برخی از مناطق تاریخی و گردشگری این شهرستان حمایت بیشتر به‌منظور نگهداری و حفظ این ابنیه را خواستار شد و بر اولویت قرار گرفتن مرمت بناهای تاریخی مسجد ریگ رضوانشهر و آسیاب آبی اشکذر تأکید کرد.

  فرماندار اشکذر  با اشاره به نام‌گذاری شعار سال و اهمیت توجه به مقوله اشتغال‌زایی به‌ویژه در حوزه گردشگری نیز گفت: با ابراز تمایل بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در حوزه گردشگری می‌توان ضمن ایجاد اشتغال پایدار سبب بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود شد.

  وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به کمبود نیرو، بر ارتقا نمایندگی این شهرستان به اداره به‌منظور حفاظت بیشتر از ابنیه تاریخی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود تأکید کرد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد نیز بابیان اینکه اولویت‌های این سازمان در مرمت ابنیه برخی شهرستان‌ها به‌صورت مشارکتی و واگذاری به بخش خصوصی است ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات لازم و توجه به زیرساخت‌های گردشگری شرایط برای بهره‌برداری از اماکن تاریخی بیش از گذشته فراهم گردد.

  فاطمه دانش یزدی در خصوص واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام میراثی نیز از اعلام آمادگی این سازمان برای تسریع درروند اتمام پروژه‌های گردشگری شهرستان اشکذر خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ارتقا نمایندگی، افزایش نیروی متخصص و توزیع مناسب اعتبارات بهبود وضعیت کیفی و جذب گردشگر در ابنیه تاریخی این شهرستان را شاهد باشیم.

   در این نشست  که معاونین میراث نیز حضور داشتند شهردار اشکذر و رئیس شورای اسلامی شهرستان در صحبت‌های خود بابیان برخی از دغدغه‌های اجتماعی، افزایش پروژه‌های مشارکتی به‌منظور حفظ ابنیه تاریخی و رونق فضاهای گردشگری موجود را خواستار شدند.

  منبع : روابط عمومی فرمانداری اشکذر

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/NFk6V

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *