• کد خبر: 65928
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: یکشنبه 15 مرداد 1396 - 19:17
  مراسم تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب باحضور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در باغ زیبای تهران برگزار شد.

  به گزارش اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر , آیین تجلیل از برگزیده های سومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علی اصغر سید آبادی، دبیر جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معاونان و مدیران نهاد و نمایندگان و کتابداران روستاهای برگزیده، در باغ زیبا برگزار شد.

  در این مراسم روستاهای برگزیده ای از استان های کرمان، بوشهر، البرز، کردستان، همدان، اصفهان، یزد ، فارس، هرمزگان و خراسان شمالی حضور داشتند که به گفت و گو با دبیر کل نهاد کتابخوانی عمومی کشور پرداختند و از برنامه های خود و البته کمبود ها و مشکلات و نیازهای کتابخانه روستای خود پرداختند.

  هدف این جشنواره حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده یا اجرای آن برای سال آینده پیش‌بینی شده است. تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.

  در پایان این جلسه از راضیه رنجبر (کتابدار) از کتابخانه سیدالساجدین شمسی روستای شمسی شهرستان اشکذر استان یزد تقدیر به عمل آمد و با اهداءمبلغ ‌50 میلیون ریال به دهیار روستای شمسی آقای ملانوری از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور  تقدیرو تشکر شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XdA7Z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *