• کد خبر: 60629
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹
  امام جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر یکی از محوری ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران را درهم آمیختگی سیاست و دیانت دانست که آن را از انقلاب های دیگر جهان متمایز می کرد.

  به گزارش اشکذر خبر ، خطیب نماز جمعه اشکذر  در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت:سی و هشت سال پیش در چنین روزی انقلاب اسلامی با سرنگونی رژیم منحوس پهلوی به پیروزی رسید و حضور باشکوه امروز مردم نشان دهنده  این است که ملت  ایران هم چنان به انقلاب و رهبری وفادار هستند.

  وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن یک عید برزگ مذهبی و ملی برای ملت ایران به شمار می رود خاطر نشان کرد:این روز بدین جهت عید مذهبی به شمار می رود که مردم موفق شدند یکی از دستورات خدا را که مبارزه و سرنگونی طاغوت بود محقق سازند و  از آن جهت ملی محسوب می شود که ملت ایران توانست کشور را از چنگال استعمارگران نجات دهد و قدرت به اراده های مردم باز گردد و اگر قبلا در کاخ سفید برای سرنوشت ما تصمیم گرفته می شد امروز  بتوانیم خودمان بر کشور حکم فرما باشیم  و عزت،اقتدار،استقلال و اراده ملی به ما باز گردانده شود.

  حجت السلام محمد رضا طالبیان  به با بیان اینکه سیاست و دیانت ما متوجه آفت هایی است گفت:دو آفت مهمی که دیانت ما را تهدید می کند این است که اولا دین گرفتار خرافات و انحرافات شود و دین مسیری را انتخاب کند که منحرف باشد. ثانیا این که از دین یک اعتقاد شخصی برداشته شود که هرکس کار خودش را انجام دهد و نسبت به دیگران مسولیتی ندارد، این دو بزرگ ترین آفت در دین است.

  وی به آفت های که ممکن است سیاست به آن دچار شود اشاره و اظهار داشت:این که سیاست را از اخلاق و انسانیت عاری کنیم و اینکه کسی که به عنوان  تدبیر امور کشور انتخاب می شود دست به هر کار خلافی بزند و نظام اجتماعی اسلام را نادیده بگیرد و دوم غفلت از سیاست و سیاستمداری و اینکه توجه نکنیم که چه کسانی باید متولی امور کشور باشند و در این زمینه تاکید شده است که تدبیر امور کشور را به دست کسی بسپارید که دین دار،عاقل و خردمند باشد  که اگر در این زمینه دقت نکردیم و مسئولیت بر دوش انسان های بی خرد گذاشته شد آثار سوء آن قطعا بر خود ما باز خواهد گشت.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/haqhL

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *