• کد خبر: 52238
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳
  فرماندار مهريز اعلام كرد: با پايان يافتن كار شمارش آرا در اين حوزه انتخابيه محمدرضا صباغيان بافقي با كسب اكثريت آرا به مجلس دهم راه يافت.

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) سید محمد رستگاری در گفت و گو با ایرنا افزود: در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه در مجموع ۷۴ هزار و ۵۵ رای به صندوقها ریخته شد که ۷۳ هزار و ۲۲۳ آرای صحیح بود.
  به گفته وی محمدرضا صباغیان بافقی با کسب ۴۲ هزار و ۱۵۹ رای (۵۷٫۶) به مجلس دهم شورای اسلامی راه یافت و همچنین محمدرضا بابایی دیگر داوطلب این حوزه انتخابیه ۳۱ هزار و ۶۴ رای (۴۲٫۴ درصد رای صحیح ماخوذه) را بدست آورد .
  رستگاری میزان مشارکت مردم این حوزه انتخابیه را ۶۱ درصد اعلام کرد.
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار شد و با شمارش آرای مردم استان یزد، در حوزه انتخابیه مهریز (بافق، ابرکوه، خاتم، بهاباد) محمدرضا صباغیان با ۲۷ هزار و ۴۸۳ معادل ۲۴٫۵۷ درصد و محمدرضا بابایی با ۲۲ هزار و ۱۴۱ رای معادل ۱۹٫۷۹ درصد بیشتر آرا را کسب کردند و انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد.
  ستاد انتخابات آمار واجدین شرایط شرکت در انتخابات مرحله دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مهریز را ۱۲۲ هزار نفر اعلام کرده است.
  استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده راهی مجلس مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
  در انتخابات هفتم اسفند ۱۳۹۴ محمدرضا تابش، کمال دهقانی فیروزآبادی و سیدابوالفضل موسوی بیوکی به ترتیب از حوزه های اردکان، تفت (میبد و تفت) و یزد (یزد و اشکذر) به مجلس شورای اسلامی راه یافتند و انتخاب نماینده حوزه مهریز (بافق، ابرکوه، خاتم، بهاباد) به مرحله دوم کشیده شد.
  تعداد شعبه های اخذ رای مرحله دوم در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد ۱۹۳ شعبه است که از این تعداد ۱۰۲ شعبه شهری و ۹۱ شعبه روستایی است.
  تعداد شعبه های ویژه بانوان در حوزه مهریز ۲۱ شعبه اعلام شده و از مجموع شعبه های اخذ رای در این حوزه ۱۳۳ شعبه ثابت و ۶۰ شعبه سیار است.
  حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان های مهریز ف بافق ، بهاباد ، خاتم و ابرکوه است .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/kPwOO

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *