• کد خبر: 43507
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۰
  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:
  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواضع قاطع رهبری و اقدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود که این شش کشور را پای میز مذاکرات کشاند گفت:کشور هایی که با ایران به مذاکره پرداختند به این مذاکرات نیز احتیاج داشتند.

  به گزارش اشکذر نیوز ، “محمد صالح جوکار” در نشست بررسی آسیب‌ها و تهدیدات برجام که در مکان کانون خاتم الانبا ء اشکذر برگزار شد،  احقاق حقوق ملت ایران  در طول مدت مذاکرات را هدف تیم مذاکره کننده ایرانی دانست و ادامه داد: مذاکرات با شش کشور قدرتمند دنیا در صورتی انجا شد که طرف‌های مقابل تنها به دنبال منافع خود بودند.

  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۸۳ کشور فرانسه حتی اجازه نگه‌داری یک سانتریفیوژ را به کشور ایران نداد گفت: امروزه کشور ایران توانسته است با پشتوانه خوبی که با ۱۹ هزار سانتریفیوژ و غنی سازی ۲۰ درصد به دست آورده وارد دور جدید مذاکرات شود.

  وی با اشاره به مذاکرات دوجانبه ایران با آمریکا  که اواخر سال ۹۱ در کشور عمان انجام شد عنوان کرد: در آن مذاکرات بود که  دولت قبل دو سه نشست با آمریکایی ها انجام داد که دولت وقت این نشست‌ها را ادامه داد تا به این توافق رسید.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به فشارهای کشور  فرانسه برای گرفتن فردو از ایران اشاره کرد و یاد آوار شد: مقام معظم رهبری به شدت بر حفظ فردو  تاکید می‌کردند و در نهایت فردو پابرجا ماند.

  جوکار با بیان اینکه مواضع قاطع رهبری و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود که این شش کشور را پای میز مذاکرات کشاند گفت:کشورهایی که با ایران به مذاکره پرداختند به این مذاکرات احتیاج داشتند.

  وی در ادامه به متن برجام اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با تو جه به اصل ۷۷ قانون اساسی باید تمام عهدنامه‌ها و موافقت نامه‌هایی که تعهد آور باشد در مجلس مورد برسی قرار بگیرد.

  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفتار مجلس در برابر بررسی متن برجام گفت: پیشنهاد می‌کنم که مجلس نه متن را تصویب و نه رد بکند، بلکه آن را در قالب یک بیانیه بررسی کند البته بعد از اعلام نظر کنگره آمریکا به مردم ارائه دهد.

  جوکار متن برجام را نه فتح خرمشهر دانست، نه جام زهر و نه صلح امام حسن (ع)، بلکه یک متن حقوقی و سیاسی دانست و اضافه کرد: این متن باید همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید با دقت از سوی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

  watermarked-IMG_3907 watermarked-IMG_3911 watermarked-IMG_3913 watermarked-IMG_3917 watermarked-IMG_3919

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/TdK69

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *