• کد خبر: 44871
   منتشر کننده: سیدابوالفضل دهقانی
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
  مقامات قضایی چین در تازه ترین اقدامات خود در برخورد با متخلفان و مفسدان اقتصادی، استاندار استان «فوجیان» در جنوب شرق چین را که از مقام های بلندپایه دولتی در این کشور محسوب می شود، به اتهام فساد مالی دستگیر کردند.

  به گزارش اشکذرنیوزبه نقل از ایرنا، تلاش دولت چین به منظور ریشه کن کردن مقام های دولتی فاسد در سه سال گذشته، بیش از ۱۴۰ هزار نفر را در سطوح مختلف روانه زندان کرد و تحت پیگرد قضایی قرار داد.
  کمیسیون انضباطی حزب کمونیست چین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که «سو شولین» استاندار فوجیان از جمله نفراتی است که به دلیل تخلفات ثابت شده، تحت بازجویی انضباطی قرار گرفته است.
  این کمیسیون خاطرنشان کرد که مبارزه با فساد در میان مقام های چین با قوت و قدرت ادامه می یابد و این استاندار نیز بسزای عمل خود خواهد رسید.
  در این بیانیه خاطرنشان شده است که استاندار این استان مرتکب اقدامات غیرقانونی و غیرانضباطی شده که مقصود اصولا ارتکاب فساد مالی است.
  اگرچه در این بیانیه جزییات بیشتری در باره نوع فساد مالی وی مطرح نشده است اما اختلاس، رشوه خواری، مهیا کردن شغل و گرفتن پول برای دادن امتیاز، انواع مواردی است که معمولا مقام های فاسد چینی به آن مرتکب می شوند.
  وی نیز از جمله کسانی است که پیش از این در بخش نفت و گاز چین و مکانی کار می کرده است که «جو یون کانگ» وزیر سابق امنیت عمومی چین در آن فعالیت می کرده است.
  «جو» نیز بلندپایه ترین مقامی است که چند ماه پیش به دلیل ارتکاب فساد مالی در چین به حبس ابد محکوم شده است.
  استاندارد فوجیان آخرین بار ماه گذشته میلادی زمانی که این استان توفان سختی را تجربه می کرد در ملاء عام ظاهر شد و پس از آن از وی اطلاعی در دست نبوده است.
  مقامات قضایی چین در جریان مبارزه جدی با فساد که از سال ۲۰۱۲ با فرمان رییس جمهور این کشور صادر شده، هفته پیش نیز «شی شیائو مینگ» معاون دادگاه عالی خلق چین را که از بلندپایه ترین مقام های این کشور به حساب می آمد، دستگیر و از حزب حاکم کمونیست اخراج کردند.
  «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین در نشست اخیر خود با مقام های این کشور هشدار داد که باید با متخلفان و کسانی که در هر رده ای مرتکب فساد می شوند، مقابله جدی صورت گیرد.
  وی می گوید که مبارزه اش با فساد ریشه دار است اما ناظران، موفقیت این اقدام را به دلیل بزرگی جامعه چین و شمار زیاد مفسدان و همچنین نفوذ آنها در دولت مورد تردید قرار داده اند.
  جنگ با فساد در چین طی ماههای اخیر زوایای گسترده تری پیدا کرده و دولت پکن نیز انتظار دارد در این راستا موفقیت های بیشتری نصیبش شود. به همین خاطر دولتمردان چینی در این اندیشه اند که باندهای وابسته به برخی مقام های ذی نفوذ و آقازاده ها را چگونه منهدم کنند تا ریشه های فساد در چین بزرگ خشکانده شود.
  نظرسنجی ها در چین هم نشان می دهد که آلودگی هوا و فساد مالی از بزرگترین دغدغه های مردم این کشور به حساب می آید.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6pSx4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *