• Sabat


 • کد خبر: 54848
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۷
  امام جمعه اشكذر:
  خطیب نماز جمعه اشکذر مناسبتهای ماه ذی الحجه از زمان حضرت ابراهیم (ع) تا روز عید غدیر خم را نشانه ای از تمرین ولایتمداری دانست و تصریح کرد: در طول تاریخ بشریت هرگاه مردم از رهبرالهی پیروی کردند باعث رشد واعتلای جامعه وتشکیل حکومت اسلامی شد ودر هر جا که کوتاهی کردند باعث شکست وخواری آنها شد .

  به گزارش اشکذر خبر ،خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به  حسرت و اندوه پایان ناپذیر در روز قیامت گفت:زمانی که جایگاه بهشتیان و جهنمیان مشخص می شود آن زمان است که روزنه های امید از بین خواهد رفت و حسرت ، اندوه و پشیمانی پایان ناپذیری ما را فرا خواهد گرفت.

  حجت الاسلام طالبیان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جواد الائمه افزود: مومن و مسلمان باید  تلاش کند تا مبادا در ظاهر اولیاء خدا باشد و در باطن دشمن خدا و این همان نکته ای بود که امام جواد همواره در دوران امامت خود  بر آن تاکید داشت.

  وی با اشاره به اینکه امام جواد ، جوان ترین امام تشیع بودند که چراغ هدایت الهی را برای هدایت مردم در دست گرفتند خاطرنشان کرد: دوران امامت ‏آن حضرت با دو نفر از خلفاى ستم پیشه عباسى یعنی مأمون و معتصم مقارن بود اما با این حال امام جواد(ع) در راه نشر احکام اسلام و آموزش و پرورش و شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان و اصحاب گرانقدر خود، تلاش‌های قابل توجهی در طول دوران عمر با برکت خود داشت.

   امام جمعه اشکذر اختلاف در مورد امامت جواد الائمه را نشان از جهالت مردمان آن عصر در اعتقاد راسخ و هم چنین کینه دشمنان برای قرار دادن آن حضرت در فشار و سختی دانست و ادامه داد: در آن دوره عده ای عبدالله موسی بردار امام رضا  را به امامت برگزیدند ولی پس از مدتی توبه و امامت امام جواد را پذیرفتند،عده ای دیگر به امامت امام جواد شک و تردید داشتند و ابتدا آن را منکر و باطرح سوالات علمی بالاخره تمکین نمودند و امامت آن حضرت را پذیرفتند و دسته سوم کسانی بودند که از اول  ایمان آوردند و امامت امام جواد  را پذیرفتند که البته تعداد آنها اندک بود.

  خطیب نماز جمعه اشکذر مناسبتهای ماه ذی الحجه از زمان حضرت ابراهیم (ع) تا روز عید غدیر خم  را نشانه ای از تمرین ولایتمداری دانست و تصریح کرد: در طول تاریخ بشریت هرگاه مردم از رهبرالهی پیروی کردند باعث رشد واعتلای جامعه وتشکیل حکومت اسلامی شد ودر هر جا که کوتاهی کردند باعث شکست وخواری آنها شد .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/8Cjj8

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *