• Sabat Sabat


 • کد خبر: 38123
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۷
  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد:
  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد گفت: با توجه به كاهش ميزان بارندگي در سال جاري و هم چنين ادامه شرايط خشكسالي در سطح استان، آگاهي افكار عمومي در بحث مديريت مصرف بايد افزايش يابد .

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ایسنا، “سید محمدرضا سیدحسینی” در نشست مدیریت مصرف بیان کرد: متوسط میزان بارندگی در پنج ماه آبی سال جاری در استان ۴۷ میلیمتر بوده که این میزان در مقایسه با میانگین بلند مدت بارندگی زمان مشابه ۲۹ درصد کاهش داشته است .

  وی اظهار کرد: با توجه به پیش‎‎بینی‏‏های هواشناسی، تابستان آینده دمای هوا یک تا دو درجه گرم‏‏ تر از سال‏‏های گذشته می شود که این میزان تاثیر بسیاری در افزایش مصرف آب و هم چنین کمبود آب در سطح استان خواهد داشت .

  سید حسینی تاکید کرد: برخورد جدی با مشترکین پرمصرف، ملزم کردن ادارات و مکان‏‏های عمومی از جمله بیمارستان‏‏ها، هتل‏‏ها، دانشگاه‏‏ها و غیره به نصب شیرهای کاهنده مصرف و همچنین استفاده از روش‏‏ های نوین آبیاری در فضای سبز این مراکز و جداسازی شبکه آب فضای سبز توسط شهرداری، باید در دستور کار قرار گیرد.

  وی همچنین به مواردی مانند توجیه کشاورزان در خصوص تغییر روش‎‎های آبیاری از غرقابی به روش‎‎های نوین، برگزاری جلسات با اصناف استان و آگاه کردن آن‏‏ها در بحث مدیریت مصرف و همچنین افزایش آگاهی آحاد جامعه در مورد مصرف درست آب تاکید کرد.

  “علی اسلامی” مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز در این نشست بحث کمبود آب یزد را بسیار جدی عنوان کرد و گفت: در صورت عدم تامین آب از خارج از حوزه ، منابع داخلی به هیچ وجه پاسخگوی نیازها نیست و با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.

  وی سرانه مصرف شهروندان را متناسب با امکانات ندانست و اظهار کرد: متاسفانه در بعضی از شهرهای استان میزان مصرف ۵۰ درصد بیش از استاندارد تعریف شده و این نشان‏‏دهنده کم ‏‏توجهی برخی از مردم به شرایط و وضعیت منابع آبی استان است.

  اسلامی افزود: با مشترکینی که مصرف آنها غیر متعارف باشد یا از آب شرب برای مصارف غیرضروری استفاده کنند، برخورد جدی صورت می‎‎گیرد .

  وی در ادامه اقدامات صورت گرفته در مورد مدیریت مصرف از جمله اطلاع‏‏ رسانی از طریق قبوض آب، نشست با ائمه جماعت استان، پخش پیام از طریق صدا و سیما، همکاری با آموزش و پرورش، حضور کارشناسان در مدارس استان و غیره را تشریح کرد .

  این مسئول افزود: در سال گذشته حضور گروه مروجین در سطح شهر تاثیر بسیاری در زمینه ترویج فرهنگ صرفه جویی داشته است و در سال جاری این گروه به صورت فعال‏‏تر عمل خواهد کرد.

  اسلامی در پایان نیز گفت: خوشبختانه در سال جاری با تخصیص مناسب آب انتقالی، آب جاری در شبکه‏‏های شهر از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و در صورت قناعت در مصرف در طول سال، امکان توزیع آب با کیفیت مناسب خواهد بود .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/cLRqV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *