• Sabat Sabat


 • کد خبر: 19690
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۹

  به گزارش نسیم صادق به نقل از مهر، محمدحسین غنیمت در بازدید از کمیته بررسی سلامت کارکنان بهزیستی با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر “فشار خون را جدی بگیریم” اظهار داشت: فشارخون، دیابت و چاقی به عنوان عوامل پرخطر و تهدید کننده سلامت آحاد جامعه به شمار می روند و کارکنان ادارات نیز به علت عدم برخورداری از فعالیت های بدنی در ریسک بالاتری قرار دارند.

  وی با اشاره به نتایج بررسی انجام شده بر روی ۷۱ نفر از کارکنان بهزیستی که به ایستگاه های سلامتی مراجعه کردند، افزود: نتایج نشان می دهد از ۷۱ مراجعه کننده، ۱۰ نفر در طبقه پیش فشار خون بالا، یک نفر فشارخون بالا و بقیه طبیعی هستند.

  غنیمت یادآور شد: بر این اساس ۱۵٫۵ درصد از جمعیت کارکنان شاغل در حوزه ستادی بهزیستی فشارخون نامطلوب یعنی پیش فشار خون بالا و فشار خون دارند.

  دبیر کمیته سلامت کارکنان بهزیستی در مورد وضعیت قند خون کارکنان بهزیستی نیز گفت: نتایج نشان می دهد ۳۰٫۵ درصد کارکنان، دارای قند بالای ۱۰۰ هستند که با ئر نظر گرفتن نمودار پنج درصد خطای دستگاه، می توان گفت ۲۱ درصد از کارکنان بهزیستی دارای قند خون غیرطبیعی بالای ۱۰۵ هستند.

  وی با اشاره به ارزیابی نمودارهای قد، وزن و توده بدن بر روی ۴۷ نفر از کارکنان بهزیستی گفت: نتایج این ارزیابی نشان می دهد ۵۳ درصد افزایش وزن در کارکنان بهزیستی وجود دارد که از این تعداد پنج نفر به چاقی درجه یک و پنج نفر به چاقی درجه دو مبتلا هستند.

  غنیمت اظهار داشت: توجه به آمارهای فوق و ریسک فاکتورهای مخل سلامتی یک زنگ خطر هشدار دهنده برای برنامه ریزان حوزه سلامت کشور، استان و نیز دستگاههای اجرایی است.

  وی اصلاح شیوه ها و سبک زندگی، رعایت اصول تغذیه، کنترل وزن، اجتناب از مصرف بی رویه نمک، غذاهای کنسرو شده، فست فودها و غذاهای چرب همچنین عدم مصرف دخانیات، توجه خاص به فعالیت های بدنی، ورزشی و… را در کاهش ریسک فاکتورهای فوق و در نتیجه ارتقا سلامت آحاد جامعه موثر دانست.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/p16m0

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *