• کد خبر: 48818
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 27 دی 1394 - 08:03
  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر خبر داد:
  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر گفت: کسر یا قطع سهمیه آرد و برخورد تعزیری در انتظار نانوایان استفاده کننده ازجوش شیرین و مواد غیر مجاز دیگر است.

  به گزارش خبرنگاراشکذر نیوز، میثم فلاح نظارت بر ارزاق مردم از نظر قیمت و کیفیت را دو اصل اساسی و اولویت کار این اداره دانست و اظهار کرد: در حوزه آرد و نان شهرستان، مماشات با نانوایی‌های متخلف موجب تضییع حقوق مردم می‌شود و ما بی‌شک به وظیفه خود که صیانت از حقوق شهروندان است عمل می‌کنیم.

  وی تاکید کرد: نظارت مستمر بر نحوه پخت و عرضه نان به‌صورت روزانه توسط واحد بازرسی و نظارت این اداره از واحدهای نانوایی شهرستان باعث افزایش کیفیت نان تولیدی در نانوایی‌ها نسبت به سال‌های قبل شده است.

  فلاح در ادامه با بیان این‌که در شش‌ماهه دوم سال ۹۴ نظارت جدی‌تری بر نحوه پخت نان در سطح شهرستان صورت گرفته است، تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های ارسالی از مرکز بهداشت شهرستان و ارسال نتایج آزمایش‌های مربوط به نمونه‌گیری‌های انجام‌گرفته از نان تولیدی نانوایی‌های شهرستان و طرح موضوع در کارگروه آرد ونان، با شش واحد متخلف با عنوان تخلف استفاده از جوش‌شیرین برخورد گردید.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر افزود: به همین منظور یک واحد با کسر ۵۰ درصد سهمیه، دو واحد با کسر ۲۰ درصد و سه واحد نانوایی نیز با کسر ۱۰ درصد سهمیه آرد به دلیل استفاده از جوش‌شیرین روبرو شدند.

  فلاح همچنین از کسر سهمیه آرد یارانه‌ای، واحدهای متخلف معرفی‌شده از طرف واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان به تعزیرات حکومتی خبر داد و تاکید کرد: تکرار تخلف استفاده از جوش‌شیرین و دیگر مواد افزودنی غیرمجاز توسط یک واحد، مطمئناً با قطع کامل سهمیه آن واحد برای همیشه مواجه خواهد شد.

  وی تقدیر از نانوایی‌های بدون تخلف و با پخت نان باکیفیت را در جهت تشویق دیگر نانوایی‌ها ضروری دانست و گفت: هم‌زمان با موضوع کسر سهمیه واحدهای متخلف به‌موازات آن نیز از واحدهای نانوایی با کیفیت تقدیر و با توجه به تصویب در کارگروه آرد و نان شهرستان نسبت به تحویل سهمیه آرد به‌صورت فوق‌العاده به آن‌ها اقدام می‌شود.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر در پایان افزود: از اولویت‌های مهم حقوق شهروندان استفاده از مواد غذایی با قیمت مناسب و با کیفیت است که از ابتدای بهمن‌ماه نظارت و بررسی بازار شهرستان را به‌صورت ویژه شروع و تحت برنامه‌ریزی مناسب تا پایان طرح نظارتی نوروز ادامه خواهند داد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/m4HPA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “قطع سهمیه آرد و برخورد تعزیری در انتظار نانوایان استفاده کننده از جوش شیرین”

  1. علیرضا دهقان گفت:

   سلام.من یکی از اصناف شهرستان هستم وفقط میخواستم از اداره بازرگانی واتاق اصناف بخاطر زحمات زیادی که برای ما میشکند تشکر کنم.از کلاسهای اموزشی گرفته تا پروانه کسب و…
   البته برخورد قطع اداره بازرگانی ورئیس اداره هم ا وجود اینکه با جریمه همراه است ولی بخاطر رعایت کردن عدالت وبرابری جای تقدیر دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *