• کد خبر: 57533
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
  امام جمعه اشکذر:
  حجت الاسلام طالبیان عمل نمودن به راهی که مقام معظم رهبری با آن مخالفت دارد را باعث به وجود آمدن گرفتاری در جامعه امروز به مشابه دوران امام علی برشمرد.

  به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر ضمن تشکر از حضور پر رنگ مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: تا زمانی که استکبار در جهان وجود دارد، روحیه استکبار ستیزی نیز در میان مردم ما وجود خواهد داشت.

  حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه در جنگ صفین مسلمانانی در مقابل حضرت علی صف کشیده و شمشیر تیز کردند که خود را مقدس تر از حضرت می دانستند افزود: جنگ صفین یکی از سخت ترین جنگ های تاریخ اسلام است که فجایا و خسارت های زیادی را برای امت اسلامی در پی داشت که با شیطنت های عمرو عاص به حکمیت کشیده شد و نتیجه آن تثبیت حکومت معاویه بود که ظلم و ستم های زیادی بر امت اسلامی وارد نمود و باعث شد تا امت از امام واقعی محروم و گروه خوارج به وجود آید.

  امام جمعه اشکذر فقدان بصیرت در جامعه را منجر به زایش خوارج نوظهور دانست و تاکید کرد: امروزه عده ای اصرار دارند تا با گفتار و عمل خود بر مذاکره با آمریکا پافشاری کنند و راهی خلاف راه ولایت و رهبری را در پیش بگیرند.

  وی عمل نمودن به راهی که مقام معظم رهبری با آن مخالفت دارد را باعث به وجود آمدن گرفتاری در جامعه امروز به مشابه دوران امام علی برشمرد و خاطرنشان کرد: ما باید با اتکا به نیروهای درونی، کشور را بسازیم و استقلال و تمامیت کشور را حفظ کنیم و آن چه که مهم است این است که باید عزت دینی ما حفظ شود و این دستور قرآنی را که همواره ائمه بر آن تاکید داشتند باید در ذهنمان داشته باشیم که هیچ کافری نباید بر ما مسلط شود.

  تسلیت شهادت حضرت رقیه(س) و رحلت سلمان فارسی و عمار یاسر از اصحاب برگزیده پیامبر(ص) از محورهای دیگر صحبت امام جمعه اشکذر بود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/NzI8d

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *