• Sabat Sabat


 • کد خبر: 46027
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  ‌معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به وجود 24 موزه در این استان، ایجاد موزه را نشان هویت ملی دانست.

   

  1425807946856_20150305_100610.jpgبه گزارش اشکذر نیوز به نقل از ایسنا “محسن ذاکری‌نیا” موزه‌ها را یکی از مراکز مهم در جذب گردشگر خواند و افزود: موزه‌ها، فضایی مناسب برای آشنایی نسل جوان با تمدن و هویت تاریخی و فرهنگی گذشتگان است و در واقع یک مرکز آموزشی محسوب می‌شود.

  وی اظهار کرد: این مکان‌های فرهنگی می‌توانند به عنوان یک نهاد آموزشی مطرح باشند تا ارزش‌های گذشته را به خوبی معرفی کنند و اگر هدف آموزشی نداشته باشند، فقط به عنوان محلی برای نگهداری اشیاء هستند که توسعه و پیشرفتی به همراه ندارند.

  این مقام مسئول با بیان این که موزه‌ها در اصل آیینه تمام نمای تاریخ، فرهنگ، اعتقادات، باورها و ابعاد مادی و معنوی زندگی انسانهاست، گفت: موزه، مجموعه را چنان در معرض نمایش قرار می‌دهد که بازدید‌کنندگان علاوه بر تفرج خاطر به سوی بهره‌گیری علمی نیز هدایت می‌شوند.

  ذاکری‌نیا ادامه داد: موزه‌های مردم شناسی استان هم نمایانگر علایق بومی و سنتی است و توانایی‌های دینی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و هنری را معرفی می‌کند.

  وی با اشاره به راه‌اندازی موزه کتیبه‌های تاریخی در محل خانه تاریخی نواب وکیل واقع در مرکز بافت تاریخی یزد، اعلام کرد: هم اکنون در استان یزد ۲۴ موزه فعال بوده که از این تعداد هشت موزه به عنوان موزه مردم‌شناسی دایر است.

  معاون میراث فرهنگی استان در پایان نیز با بیان این که ۱۱ موزه یزد در مرکز استان قرار دارد، خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۴ موزه‌ی استان، ۱۱ موزه نیز متعلق به اداره کل میراث فرهنگی است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/ZiA3V

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *