• کد خبر: 91728
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 01:11
  فرماندار شهرستان اشکذر خبر داد
  فرماندار شهرستان اشکذر: مطابق با دستورالعمل جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ شهرستان اشکذر در وضعیت سفید قرار دارد و فعالیت مساجد و بقاع متبرکه با رعایت پروتکل های بهداشتی مشخص شده در این زمینه بلا مانع خواهد بود.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در جلسه هماهنگی بازگشایی مساجد و بقاع متبرکه به تشریح وضعیت شهرستان در ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در بیست و هفت روز گذشته هیچ گونه مورد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان گزارش نشده و در دوازده روز گذشته نیز هیچ گونه بستری در بیمارستان های استان صورت نگرفته است.

  هادی‌نسب در همین راستا افزود: با وجود چنین شرایطی و مطابق با دستورالعمل جدید وزارت بهداشت در زمینه معرفی شهرستان های قرمز، زرد و سفید، شهرستان اشکذر در وضعیت سفید قرار دارد و فعالیت مساجد و بقاع متبرکه با رعایت پروتکل های بهداشتی مشخص شده در این زمینه بلا مانع خواهد بود.

  وی ادامه داد: آنچه در زمینه بازگشایی مساجد و بقاع متبرکه شهرستان مورد انتظار است، همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه با محوریت مرکز بهداشت شهرستان در توجیه خادمین  و ائمه جماعات مساجد در رعایت موارد ذکر شده در پروتکل های بهداشتی ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا است.

  فرماندار اشکذر خاطر نشان کرد: در اعتقادات دینی و مذهبی ما مساجد به عنوان کانون های فرهنگی و مذهبی هستند که نقش مهمی در پاسداشت ارزش و باورهای دینی دارند و با فعالیت مجدد مساجد شهرستان وفق پروتکل های بهداشتی وشرایط مصوب شده درحال حاضر به عنوان مراکز فرهنگی و مذهبی ، صرفا برای اقامه نمازهای یومیه اجازه فعالیت خواهند داشت.

  هادی نسب تاکید کرد: رعایت موارد بهداشتی فردی و جمعی همواره مورد تاکید ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است و عادی شدن شرایط برای شهروندان می تواند وضعیت شهرستان را در روزهای آینده تحت الشعاع قرار دهد.

  در پایان این جلسه مقرر گردید جلسه توجیهی خادمین و ائمه جماعات مساجد شهرستان در سالن مرکز بهداشت برگزار و موارد ذکر شده در پروتکل های بهداشتی به طور دقیق به آنها آموزش داده شود و هم چنین بقاع متبرکه نیز با اعمال محدویت هایی در عدم تماس فیزیکی شهروندان با ضریح امامزادگان فعالیت خود را آغاز نمایند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/vn1RQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *