• Telegram


 • کد خبر: 74463
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
  گفتگو با رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر/
  این روزها ورزش پهلوانی زورخانه ای شهرستان اشکذر، روزهای خوب خوب را پشت سر می گذارد و علاقه مندان این ورزش باستانی در تمام نقاط شهرستان اشکذر پای در گود این ورزش قراردادند.

  به گزارش اشکذر خبر، این روزها ورزش پهلوانی زورخانه ای شهرستان اشکذر روزهای خوب خوب را پشت سر می گذارد و علاقه مندان به این ورزش باستانی در تمام نقاط شهرستان اشکذر پای در گود این ورزش قراردادند و در کنار بدن، رفتار و منش خود را تقویت می کنند.
  به مناسبت هفته ورزش پهلوانی و زورخانه ای (دهم تا هفدهم شوال) خبرنگار اشکذر خبر به سراغ رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان رفت تا از برنامه های انجام شده و آینده این هیئت جویا شود.

  “حاج علی دهقانی” در ابتدای گفتگو به سراغ سابقه این ورزش در شهرستان اشکذر رفت و افزود: در پایان هشت سال جنگ تحمیلی اوایل سال ۱۳۷۰ جمعی از اهالی اشکذر در محل پایگاه ظفر حکیم آباد جمع شدند و به فکر شروع ورزش پهلوانی زورخانه ای در شهرستان اشکذر افتادند.
  وی ادامه داد: ورزش پهلوانی و زورخانه ای برای اولین بار در زورخانه قمر بنی هاشم (ع) حکیم آباد کار خود را در شهرستان اشکذر شروع کرد و همچنین محمدرضا دهقان نیز اولین مرشد اشکذری بود که وارد گود زورخانه شد و تا به حال نیز مشغول به فعالیت  است.

  *فعالیت بیش از ۲۰۰ اشکذری در گود زورخانه

  رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر خاطر نشان کرد: در ابتدای امر فردی که به این ورزش آشنایی داشته باشد را در شهرستان اشکذر نداشتیم از همین رو افرادی را برای کسب آموزش های لازم به شهر یزد اعزام کردیم تا با این ورزش باستانی آشنا شوند.

   

  وی زورخانه های فعال شهرستان اشکذر را پنج زورخانه عنوان کرد و افزود: در این پنج زورخانه فعال شهرستان اشکذر بیش ۵۰۰ نفر به صورت دوره ای و حدود ۲۰۰ نفر به صورت ثابت مشغول هستند که امید است در سال های بعد این آمار نیز رو به پیشرفت باشد.

  دهقانی حال این روز های ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر را خوب توصیف کرد و افزود: هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر در نظر دارد برای گسترش این ورزش باستانی و کهن کلاس هایی را در ایام تابستان برای کودکان و نوجوانان برگزار کند تا در کنار جسم نوجوانان، رفتار و منش پهلوانی آنان نیز تقویت شود.

  رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر شماره تماس های ۰۳۵۳۲۷۲۵۵۹۵ و ۰۹۱۳۱۵۷۰۵۹۲ برای افرادی تمایل به ثبت نام فرزندشان در این کلاسهای تابستانه را دارند معرفی کرد.

  *ورزش پهلوانی و زورخانه ای را در آستانه جهانی شدن

  وی ورزش پهلوانی و زورخانه ای را در آستانه جهانی شدن دانست و ادامه داد: در حال حاضر در حدود ۸۰ کشور جهان این ورزش را دنبال می کنند و با پیگیری های مسئولان کشورمان خبر هایی مبنی بر جهانی شده این ورزش به گوش می رسد.

  رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان اشکذر به قهرمانی های جوانان این شهرستان در مسابقات برگزار شده اشاره کرد و تصریح کرد: جوانان شهرستان اشکذر موفق شده اند در رشته های مرشدی، چرخ تیز و میل سنگین در مسابقات گذشته حائز رتبه شوند که این ها مقدمه ای برای رسیدن به اهداف بالاتر است.

  وی در پایان از همه افرادی که در گسترش این ورزش در شهرستان اشکذر زحمت کشیدند مخصوصا فرماندار،شهردار، اداره ورزش و جوانان و همچنین شورای اسلامی شهر اشکذر قدردانی کرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/axZMW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *