• کد خبر: 21727
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶

  به گزارش نسیم صادق به نقل از مهر، محمدحسین پارسائیان، بعد از ظهر چهارشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: بیش از ۸۲ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند و به ازای هر نفر ۱٫۷ کتاب وجود دارد و در کل تعداد کتابهای کتابخانه های عمومی استان یزد، یک میلیون و ۷۵۱ هزار جلد کتاب وجود دارد.

  وی افزود: با توجه به جدا شدن طبس از استان یزد، تعداد کتابخانه های عمومی ۹۱ باب با ۵۷ هزار و ۶۶۰ متر زیربنا، زیر پوشش نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد هستند و در مجموع ۲۲ باب کتابخانه مشارکتی در استان یزد فعال هستند.

  پارسائیان با اشاره به عملکرد کتابخانه های عمومی استان در سالی که گذشت عنوان کرد: بحت تحت وب بودن فضای کتابخانه ها در استان مطرح شد که با کمک اینترنت و فضای مجازی کاربران از نوع کتاب و اطلاعات مربوط به کتاب مورد علاقه خود اطلاع یابند.

  وی خاطرنشان کرد: در بهمن ماه سال گذشته، پنج ایستگاه کتاب راه اندازی کردیم که در آن ۱۵ عنوان کتاب وجود دارد و کتابهای کودکان، خانه و خانواده، کتب خاص کم سوادان و نوسوادان نیز در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

  مدیرکل کتابخانه های استان یزد اظهار داشت: کتابخانه های استان یزد مشکل تامین اعتبار دارند و با توجه به سفرهای سه دور هیئت دولت، مصوبات مطلوبی در زمینه کتابخانه های عمومی یزد تصویب نشده است.

  توقف احداث کتابخانه مرکزی استان یزد ۱۶ ساله شد

  پارسائیان با اشاره به مشکل بهره برداری از کتابخانه مرکزی استان یزد گفت: این کتابخانه مرکزی که از سالهای دور یزدیها منتظر افتتاح و بهره برداری از آن هستند، به دلیل مشکل عدم تامین اعتبار، عدم همکاری میراث فرهنگی و مسکن و شهرسازی افتتاح نشده و ساخت و ساز آن راکد مانده است.

  وی افزود: امسال شورای برنامه ریزی استان ۳۰۰ میلیون اعتبار برای این کتابخانه در نظر گرفته است که تنها ۱۲ درصد آن جذب شده و هم اکنون ۷۰ درصد از روند احداث آن اجرایی شده است.

  پارسائیان بیان داشت: در مصوبه سفر سوم هیئت دولت، برای پنج کتابخانه شهرستان زارچ، تفت، ابرکوه، اردکان و کتابخانه استاندارد بانوان میبد اعتبارات ملی در نظر گرفته شده که تنها درصد جزیی از آن تامین و ۲۰ درصد احداث آنها اجرایی شده است.

  وی همچنین عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی استان، ۱۱ کانون ادبی با ۲۰۰ نفر عضو برای ارتقاء و رشد فرهنگی استان یزد راه اندازی کرده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/SRgEI

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *