• کد خبر: 93124
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 16:49
  سرهنگ هاتفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشکذر با ارسال پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج اشکذر، به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشکذر با ارسال پیامی این روز را به خبرنگاران تبریک گفت.
  متن پیام بدین شرح است:

  “بسمه تعالی”
  جان نباشد جز خبر در آزمون// هر که را افزون خبر جانش فزون
  جان چو افزون شد گذشت از انتها// شد مطیعش جان جمله چیزها(مولوی)

  هفدهم مرداد به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار متعهد و شجاع، شهید “محمود صارمی” به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است، این روز فرصت ارزشمندی است تا از جایگاه معنوی و از زحمات و تلاشهای صادقانه اصحاب رسانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تقدیر به عمل آید.

  وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند اشاره‌ای به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار نیز داشته باشد که خلوص و شجاعت از این ویژگی‌هاست؛ خلوص در جریان انعکاس خبر و شجاعت در مسیری که خبرنگار را آماده شهادت در راه آرمان‌های خود هم می‌کند.

  خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست. خبرنگاران به عنوان دیده‌بانان جامعه در هدایت افکار عمومی نقش مهمی بر عهده دارند و می توانند با شناخت انتظارات، خواست ها و نیازهای مردم و انتقال دو سویه آن بین مردم و مسئولان نقش مهم خود را در تعالی کشور ایفا کنند، تلاش خبرنگاران زمینه ساز آگاهی و شفافیت و در نهایت تقویت اعتماد اجتماعی و روحیه امیدواری در جامعه است امری که امروز بیش از گذشته باید به آن پرداخته شود.

  به این وسیله برخود واجب دیدم این روز را که به نام شهید بزرگوار محمود صارمی و روز خبرنگار مزین است هم به خانواده این شهید بزرگوار و هم جمعیت عظیم رسانه به ویژه به همه خبرنگاران، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع رسانی در شهرستان اشکذر؛ تبریک و تهنیت گفته و از توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و خدمات سپاه و بسیج در همه عرصه ها و ماموریتهای محوله ‌تشکر و قدردانی نموده؛ از درگاه خداوند متعال برای همگان سلامتی و توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rutAg

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *