• کد خبر: 53983
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: شنبه 9 مرداد 1395 - 07:07
  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر از پایان فاز اول مرمت بقعه سید تاج الدین ابراهیم آباد خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از روابط عمومی نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر ، سیدمحمدجعفر میرجلیلی مسئول این نمایندگی اظهار داشت مرمت بقعه سید تاج الدین ابراهیم آبادکه از اوایل آبان ماه سال گذشته شروع شد با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون ریال با انجام عملیات کاهگل و آجر فرش پشت بام بنا ، استحکام بخشی پای دیوارها و ازاره چینی ، کاهگل بدنه و اجرای شرفی دور تا دور بقعه به اتمام رسید .

  وی در ادامه افزود: هزینه بخشی از عملیات عمرانی و مرمتی این بنا از محل مصالح ساختمانی میراث فرهنگی و بخش اعظم آن با پیگیری هیات امناء بقعه و از محل اعتبارات مردمی و دهیاری روستا تامین شده است.
  میر جلیلی اضافه کرد: برای شروع عملیات در فاز دوم ، نیاز به تحقیق و پژوهش باستان شناسی با گمانه زنی و بررسی آثار به جا مانده و مدفون شده در زیر ریگ و در حریم این بنا و بازسازی آنها جهت توسعه فضای بقعه است.
  گنبد تاج                                 IMG_3748

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Ki2BV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  2 پاسخ به “فاز اول مرمت بقعه سید تاج الدین ابراهیم آباد به پایان رسید”

  1. ؟؟؟ گفت:

   دو میلیون حساب کنید پول کاه و گل میشه یه هفته هم استاد بیا کارکنه تمومه 40 میلیون بقیه پولش کجا رفته؟

  2. ابراهیم آبادی گفت:

   از مسئولین شهرستان اشکذر بخصوص مسئول سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بخاطر توجه ویژه به روستای ابراهیم آباد کمال تشکر و قدردانی را داریم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *