• کد خبر: 88137
   منتشر کننده: حسین دهقانی
    تاریخ انتشار: دوشنبه 30 دی 1398 - 19:37
  علی محمّد خدامی درتاریخ ۱۳۴۱دراشکذر یزد دیده به جهان گشود،از سال ۶۲ تا ۶۸در پروژه های مختلف تحقیقاتی جهاد دانشگاهی که عمده آن  با نیاز جنگ بود همکاری داشت ازجمله آثار و دستاوردهای آن مرحوم ارائه بیش از ۲۰ مقاله تخصصی در همایش های ملی و بین المللی ،انتشار بیش از۵ مقاله در مجلات علمی –پژوهشی  داخل و خارج کشور و ثبت ۲ عنوان و نو آوری در سال های ۸۵ و۸۶ است.

  اشکذر خبر:  علی محمّد خدامی فرزند مرحوم حاج عباس درتاریخ ۱۳۴۱دراشکذر یزد درخانواده فقیرمذهبی دیده به جهان گشود، تحصیلات خود را دراشکذرگذراند وی ازجمله شاگردان ممتازبود با توجه به مشکلات خود وخانواده اش، به هنرستان رفت ومشغول به ادامه تحصیل شد درسال دوم، یک وانت نیسان را با سیستم مکانیکی که ابتکارخودش بود به صورت دو پداله تغییرداد که ازآن برای آموزش رانندگی استفاده می شد.

  خدامی درسال تحصیلی ۵۹-۵۸ موفق به اخذ دیپلم ازهنرستان انقلاب یزد شد در سال ۵۹دانشگاه ها تعطیل شد کنکور هم برگزار نشد لذا به جهاد سازندگی رفت و در کمیتۀ فنی جهاد به انجام امور پرداخت  برای انجام امور تعمیراتی، از طرف جهاد برای مدتی به جبهه اعزام شدسال۱۳۶۲در  کنکور شرکت نمود و پس از قبولی در دو مرحله به دانشگاه صنعتی راه یافت او از سال ۶۲ تا ۶۸ ضمن اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی در پروژه های مختلف تحقیقاتی جهاد دانشگاهی که عمده آن  با نیاز جنگ بود همکاری داشت علاوه بر این چند نوبت هم به جبهه اعزام شد.

  پروژه کارشناسی ایشان در زمینه ساخت و برسی جوانه زایی آلو مینیم با ترکیب ti-b al و با استفاده از نمک های بُِرو اکسید تیتانیم بود.

   

   

  وی همچنین در سال ۱۳۷۰مقطع کارشناسی ارشد را به پایان رساند که پروژه کارشناسی ارشد ایشان هم در زمینه نقش عملیات حرارتی و پیش تنش در خواص میله ای پیچشی(torsion bar ) ومرتبط با نیازهای مرکز تحقیقات مهندسی جهاد سازندگی بود.

  از جمله مسولیت و فعالیتهای وی عبارتند از :

  -مسؤل بررسی و ارزیابی پروژه های تخصصی در دانشگاه تهران

  -عضو هیأ ت علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در اصفهان

  – مشاور عالی با مدیریت تحقیقات سازمان صنایع دفاع

  -مدیر آموزش صنایع دفاع

  و مسؤلیت در چند پروژه تحقیقاتی  مجری پروژه پوششهای سد حرارتی،مجری پروژه پروانه شناورهای دریائی

  گرچه همۀدستاوردهای این پژوهشگر برجسته امکان انتشار نیافت،ولی آثار قابل توجهی از ایشان باقی است.ارائه بیش از ۲۰ مقاله تخصصی در همایش های ملی و بین المللی ،انتشار بیش از۵ مقاله در مجلات علمی –پژوهشی  داخل و خارج کشور و ثبت ۲ عنوان و نو آوری در سال های ۸۵ و۸۶ است.

  آنمرحوم در روز دوشنبه ۷ آبان ۱۳۸۶ در حالی که چهل وپنج سال بیشتر نداشت پس ازاقامه نماز جماعت ظهر و عصر به خواب ابدی فرو رفت ودر روضه الشهدا اشکذر به خاک سپرده شد.

  منبع: سایت حسینیه دو شهید

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/V9WIx

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “علی محمّد خدامی پژوهشگر خستگی ناپذیر”

  1. صادق پیشداد گفت:

   سلام علیکم. خدا رحمت کند دکتر علی محمد خدامی را که حقیقتا این مرد، نمونه ای از یک دانشمند خستگی ناپذیر، خوش اخلاق، خوش رو ، خوش مشرب و خوش گفتار بود. وجود افرادی چون ایشان واقعا برای کشورمان بسی مایه سرافرازی و افتخار بوده و امید است که این عزیز، مشعلی فروزان و هدایت برای نسل جوان و قشر دانشجو و دانشگاهی باشد تا دیگران نیز راه این عزیز را پیموده و قله سعادت دنیا و آخرت را با عنایت حقتعالی نائل شوند. ان ذالک علی الله یسر.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *