• کد خبر: 73675
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
  مدیرکل دامپزشکی استان یزد از آغاز اجرای طرح کنترل و پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان یزد خبر داد.

  به گزارش اشکذرخبر ، علی‌اکبر حدادزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم پیشگیری از شیوع بیماری‌های دام و طیور در استان و کشور اظهار داشت: از جمله بیماری‌هایی که دامپزشکی در راستای پیشگیری از شیوع آن برنامه‌ریزی منظم و منسجمی دارد، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.

  وی خاطرنشان کرد: ویروس در گردش آنفلوآنزا در سطح کشور سطح بالایی دارد و با توجه به مشکلاتی که ناشی از شیوع این بیماری به وجود می‌آید، اقدامات لازم برای مقابله با آن از طریق اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و کنترلی صورت گرفته است.

  مدیرکل دامپزشکی استان یزد بر ضرورت همکاری و همراهی کامل مرغداران استان در این طرح تاکید کرد و ادامه داد: اجرای این طرح اجتناب‌ناپذیر است و لازم است که این طرح در راستای تولید منظم و دائمی و همچنین حفظ سلامت جامعه صورت پذیرد به علاوه اینکه این طرح حمایت جدی از مرغداران برای جلوگیری از ضرر آنها است.

  حدادزاده با بیان اینکه در سال گذشته عامل اصلی مشکل ساز در ارتباط با این بیماری مربوط به مرغداری‌های غیرمجاز و بدون مجوز بوده بیان کرد: در این زمینه اقدامات لازم برای تعیین تکلیف واحدهای غیرمجاز مرغداری‌های صنعتی و بومی صورت گرفته است.

  وی با تاکید بر اینکه دامپزشکی استان یزد به صورت کامل حامی مرغداران است بیان کرد: برای اینکه بتوان به درستی و به صورت کامل با این بیماری مقابله کرد لازم است که این طرح به صورت مناسب و کامل اجرایی شود.

  منبع:تنسیم یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/zpvsH

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *