• yazdtci


 • کد خبر: 80111
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  طرح «رودبان» در مراسمی با حضور مسئولان استانی یزد و به منظور پاکسازی و تمیزسازی بستر رودخانه‌ها از زباله و نخاله با مشارکت مردم کلید خورد.
  طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه‌ها در یزد آغاز به کار کرد

  به گزارش اشکذرخبر ، محمدمهدی جوادیان‌زاده صبح امروز در مراسم کلید خوردن طرح رودبان اظهار داشت: این طرح به‌منظور پاکسازی و حفاظت کیفی از رودخانه‌ها، ساماندهی، رفع تصرفات، جلوگیری از برداشت بیش‌ از حد مصالح رودخانه‌ای، همکاری در آزادسازی مسیر رودخانه‌ها، همکاری در طرح‌های گردشگری، کنترل کیفیت آب و اندازه‌گیری ارتفاع آب رودخانه‌ها آغاز شده است.

  وی ادامه داد: احیاء، بازسازی و آماده‌سازی رودخانه‌ها جهت صیانت از طبیعت از دیگر اهداف این طرح است که با مشارکت مردم، زباله‌ها و مصالح ریخته شده در بستر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها را پاک‌سازی می‌نماید.

  مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه طول رودخانه‌های استان بیش از ٢٨� � کیلومتر است گفت: جهت هرگونه ساخت و ساز و یا خرید ملک در حریم رودخانه‌ها حتماً از آب منطقه‌ای استعلام گرفته شود تا ضمن رعایت حریم رودخانه‌ها مشکلی جهت ساخت و سازها نیز پیش نیاید.

  وی افزود: جهت اجرای این طرح نیاز به فرهنگ‌سازی تو سط رسانه‌های جمعی داریم تا با پخش و انعکاس فعالیت رودبان‌ها و این طرح می‌تواند نقش مهمی در این فرهنگ سازی را ایفا نمایند.

  جوادیان زاده تصریح کرد: با توجه به افزایش نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال قبل، نیازمند توجه بیشتر به پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها و حفظ و حراست از آنان به‌عنوان یک موجود زنده است.

  منبع:تسنیم یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/GUAnY

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *