• کد خبر: 63097
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  رییس شبکه دامپزشکی اشکذرگفت: از زمان آغاز دولت تدبیر و امید، طرح تحول سلامت یکی از مهمترین طرح های مردمی وزارت بهداشت بود که مورد اقبال عمومی قرار گرفت.

  به گزارش اشکذر خبر ، علیرضا قارائی در این خصوص  اظهار کرد: هر چند در دولتهای گذشته نیز درمان بیماری محور اصلی کار وزارتخانه محسوب می شد اما خردورزی دولت کنونی علاوه بر درمان بیماران ، طرح پیشگیری از بیماریها را به عنوان رویکرد اصلی خود مدنظر قرار داد، به همین دلیل در این سالها بررسی و کیفیت مواد خام غذایی در دسترس مردم به مهمترین چالش فکری تبدیل شد.
  وی افزود: در این بین سازمان دامپزشکی کل کشور به عنوان متولی اصلی پیشگیری از بیماریهای مشترک دام و انسان و مسئول بررسی و سلامت مواد غذایی خام دامی با برنامه ریزی در خصوص موارد فوق به یاری دست اندرکاران عرصه سلامت آمد.
  رییس شبکه دامپزشکی اشکذر تصریح کرد: یکی از مهمتریت اولویتهای سازمان دامپزشکی ساماندهی و بالا بردن کیفیت شیر تولیدی بود که اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر بر اساس این اولویت اقدام های خود را در سال ۹۵ آغاز نمود. بدین منظور تمامی ایستگاه های قدیمی و فاقد شرایط مناسب بهداشتی تعطیل و ایستگاه های جدید جمع آوری در حجت آباد و همچنین شرف آباد دهستان رستاق این شهرستان افتتاح شد.
  وی خاطر نشان کرد: اقدام دیگری که در این راستا صورت گرفت موظف نمودن تمامی ایستگا ه ها به استخدام مسئول فنی بهداشتی به منظور پایش شیر جمع آوری شده و بررسی افزودنی های غیرمجاز به شیر بود.
  قارائی یادآور شد: در این ایستگاه ها ، شیر تمامی گاوداران سه بار در ماه از نظر بار میکروبی و وجود آنتی بیوتیکها مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت وجود مشکل در شیر جمع آوری شده، کارشناس شبکه دامپزشکی ونیز کارشناس مسئول آموزش شرکت تعاونی دامداران مذکور بازدید میدانی انجام تا مشکل واحد به طور اصولی مرتفع گردد.
  وی اظهار کرد: در سال ۹۵ به منظور بررسی باکتری بروسلا در شیر تولیدی بر روی یک هزارو ۱۲۱ راس گاو در این شهرستان تست بروسلوز انجام شد و نیز در خصوص بیماریهای مشترک دام و انسان بر روی یک هزار و ۵۲۵ راس گاو تست سل و ۶۷۴ سر اسب تست مالئین صورت گرفت.
  رییس شبکه دامپزشکی اشکذر افزود: همچنین در سال گذشته با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور، یکی از کانون های این بیماری در رضوانشهر این شهرستان شناسایی شد که در این کانون تمامی پردنگان معدوم سازی و ضد عفونی های لازم انجام گردید.
  وی خاطر نشان کرد: همچنین از سوی شبکه دامپزشکی این شهرستان بازدیدهای دوره ای به صورت انفرادی و یا با همکاری دیگر ارگانها از مغازه های سطح شهر و نیز رستورانهای جاده کمر بندی در راستای طرح تحول سلامت در سال گذشته صورت گرفته است.
  دو ایستگاه جمع آوری شیر در شهرستان اشکذر مستقر است که روزانه ۹۰ تن شیر از سوی این ایستگاه ها جمع آوری که ۲۰ تن آن از شهرستان های اردکان و تفت جمع آوری می گردد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/3BPRW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *