• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 41692
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
  مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد:
  مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد گفت: ضریب پوشش بیمه‌ای در استان یزد هم‌اکنون به بیش از 78 درصد رسیده که یزد در این زمینه بعد از استان بوشهر در رتبه دوم قرار دارد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صابری پنج‌شنبه شب در نشستی خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر به ۸۰۰ هزار بیمه شده خود در سطح استان یزد خدمات ارائه می‌دهد، اظهار داشت: از این تعداد، ۱۹۵ هزار نفر بیمه اجباری در ۲۴ هزار کارگاه استان یزد هستند.

  وی آمار بیمه‌شدگان اختیاری را نیز بالغ بر ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در استان یزد بیمه حرف و مشاغل آزاد، ۱۶ هزار نفر بیمه قالیبافان، ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه رانندگان، ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر بیمه کارگران ساختمانی، ۲هزار و ۴۰۰ نفر بیمه بیکاری، ۲ هزار و ۷۰۰ نفر بیمه توافقی و در مجموع ۲۷۶ هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که با افراد زیرپوشش آنها، در مجموع ۸۰۰ هزار نفر در استان یزد زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

  صابری خاطر نشان کرد: با احتساب این آمار، ضریب نفوذ بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر در استان یزد ۷۸ درصد بوده که یزد بعد از استان بوشهر، رتبه دوم را در زمینه آمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی نسبت به جمعیت دارد.

  مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد بیان کرد: شهرستان‌های یزد، اردکان و مهریز به ترتیب بیشترین آمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

  صابری هزینه‌هایی که بیمه برای ۸۰۰ هزار بیمه شده خود در سال گذشته پرداخت کرده است را در مجموع ۹۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تعهدات بلندمدت پرداخت شده ۵۷۰ میلیارد تومان، پرداخت مستمری به بیکاران ۱۹ میلیارد تومان و هزینه‌های درمان بالغ بر ۲۹۰ میلیارد تومان بوده است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود مطالبات بیمه تامین اجتماعی استان یزد از کارفرمایان را ۱۳۶ میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: برای حفظ اشتغال در استان یزد، با کارفرمایان برخی کارگاه‌های بزرگ در استان یزد تعامل انجام شده و حق بیمه با تاخیر از آنها دریافت شده است.

  مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از مهم‌ترین خدماتی که در سال ۹۳ به کارفرمایان ارائه شده و در سال ۹۴ نیز شدت و سرعت گرفته است، عنوان کرد: خدمات غیرحضوری ارائه شده به کارفرمایان مورد توجه آنها قرار گرفته و در سال گذشته ۱۶۵ هزار لیست بیمه از طریق اینترنت تکمیل و پرداخت شده است.

  وی خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز تاکنون ۶۱ هزار لیست از کارفرمایان استان یزد دریافت شده که ۵۰ هزار مورد آن با استفاده از خدمات غیرحضوری انجام شده است که بر این اساس، ۸۳ درصد کارفرمایان استان یزد از خدمات غیرحضوری بیمه تامین اجتماعی در این راستا استفاده کرده‌اند.

  صابری در مورد صدور دفترچه بیمه در استان یزد نیز عنوان کرد: سال گذشته ۶۴ هزار دفترچه بیمه جدید در استان یزد صادر شده که اغلب آن مربوط به نوزادان و بخشی از آن نیز مربوط به بیمه‌شدگان جدید بوده است.

  وی بیان کرد: در این مدت همچنین ۴۸۷ هزار دفترچه بیمه تامین اجتماعی در استان یزد تعویض شده است.

  به گزارش فارس، از ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به عنوان هفته تامین اجتماعی تعیین و نامگذاری شده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/LPRS8

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *