• کد خبر: 83265
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۵
  رئیس سازمان نظام مهندسی یزد:
  نشست صمیمی رئیس سازمان نظام مهندسی یزد با خبرنگاران استان به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد.

   

  به گزارش اشکذر خبر، مهدی سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه اظهار داشت: نظام مهندسی نیازمند خبرنگاران متخصص در حوزه صنعت ساختمان است و ما آماده آموزش موضوعات تخصصی صنعت ساختمان به خبرنگاران هستیم.

  وی با بیان اینکه بیشتر مطالبی که در حوزه صنعت ساختمان منتشر می شود صرفا خبرنویسی است نه خبرنگاری، گفت: نظام مهندسی ظرفیت همکاری بسیار خوبی با رسانه ها دارد و به دنبال فرهنگ سازی قوانین مهم صنعت ساخت و ساز با کمک رسانه‌ها هستیم.

  دکتر سالاری با اشاره به این که نظام مهندسی به این نتیجه رسیده است که تنها راه موفقیت جلب اعتماد مردم است و ما راهی جز شفاف‌سازی نداریم، تصریح کرد: گردش مالی مربوط به صنعت ساختمان در سال حدود۳۰هزار میلیارد است و این موضوع اجازه نمی دهد، سوددجویان از این حوزه کنار بکشند.

  وی افزود: صنعت ساختمان، ۴۴ شغل مستقیم و ۲۱۶ غیرمستقیم را ایجاد می کند که می تواند مشکل اشتغال کشور را کم کند و این صنعت به خاطر وابستگی کم به خارج از کشور، کمترین آسیب را در تحریم ها داشته است.

  رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد از ایجاد یک پایگاه تخصصی در صنعت ساختمان خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری، نظام مهندسی و اداره راه و شهرسازی به زودی یک شبکه اطلاع رسانی یکپارچه ایجاد می شود.

  وی همچنین تشکیل کمیسیون حقوق شهروندی، آموزش مالکان به صورت هفتگی، پیگیری سامانه جامع فرآیند های ساختمان سازی و تهیه آیین نامه برای شفافیت در امور از دیگر اقدامات سازمان نظام مهندسی استان یزد برشمرد.

  در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر تجلیل شد.

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/YX6dD

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *