• کد خبر: 75196
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
  معاون برنامه‌ریزی فرماندار اشکذر در گفتگو با اشکذر خبر؛
  معاون عمرانی فرماندار اشکذر به انجام تعهدات اجتماعی صنایع اشکذر پرداخت و تصریح کرد: اگر کارخانه ای که در شهرستان اشکذر مستقر است و تعهدات اجتماعی خود در سایر شهرها انجام می دهد حتما ما ورود می کنیم.

   

  “مصطفی پور دهقان” معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار اشکذر در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر به ابلاغیه جدید وزرات کشور مبنی تعریف دو معاون برای فرمانداری ها اشاره کرد و گفت: با ابلاغیه جدید وزارت کشور برای فرمانداری های هر شهرستان دو معاون تعریف شده است؛ یک معاون در حوزه عمران و برنامه ریزی و معاون دیگر در حوزه سیاسی،فرهنگی و اجتماعی.

  “مصطفی پور دهقان”  در پاسخ به سوال خبرنگار اشکذر خبر مبنی بر اینکه چرا ساخت ساختمان های ادره پست و فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر متوقف شده است و هیچ اقدامی برای تکمیل آنها نمی شود، اظهار داشت: شهرستان اشکذر به مرکز استان بسیار نزدیک است به همین خاطر مطابق بخش نامه ها صادره، به این شهرستان ریاست بعضی از ادارات را نمی دهند و فقط نمایندگی به شهرستان تعلق می گیرد.

  این مقام مسئول ادامه داد: شهرستان اشکذر با توجه به وسعت و جمعیتی خوبی که به نسبت دارد، نباید بخاطر نزدیکی به مرکز استان از نداشتن  ریاست ادارات رنج ببرد و تنها به گرفتن یک نمایندگی اداره قانع شود، که به طور مثال می بینیم در شهرستان اشکذر اداره محیط زیست وجود ندارد و تنها یک نمایندگی محیط زیست به شهرستانی با این حجم صنایع آلاینده دادند.

  معاون عمرانی فرماندار اشکذر به انجام تعهدات اجتماعی صنایع اشکذر پرداخت و تصریح کرد: تعهدات اجتماعی که بر عهده صنایع قرار دارد یک موضوع اجتماعی و انسانی است و قانونی در این باره نداریم که صنایع را ملزم به انجام کارهای اجتماعی کند ولی اگر صنایع بخواهند در شهرستان موفق باشند چه از نظر روانی یعنی همراهی مردم و چه از نظر حمایت های مجموعه دولت باید مسئولیت های اجتماعی  را برعهده بگیرند و در شهرستان محل استقرار خود انجام دهند.

  *صنایع باید تعهدات اجتماعی خود را در شهرستانی محل استقرار خود انجام دهند

  وی در این باره افزود: جلساتی با فرماندار اشکذر در این باره تشکیل دادیم و که مقرر شد جستجو شود و کاستی های شهرستان را مشخص و در چارچوب تعهدات اجتماعی، انجام آنها را به عهده ی صنایع مستقر در شهرستان قرار دهیم.

  پور دهقان ادامه داد: اگر کارخانه ای که در شهرستان اشکذر مستقر است و تعهدات اجتماعی خود در سایر شهرها انجام می دهد حتما ما ورود می کنیم تا تعهدات اجتماعی خود را در داخل شهرستانی که مستقر هستند اجرا کنند.

  معاون برنامه‌ریزی فرماندار اشکذر پس از تقدیر از تمام افرادی که پول خود را در جهت رونق اقتصادی کشور با ایجاد صنایع در این شرایط اقتصادی صرف می کنند، گفت: مردم هم از صنایعی که در شهرستان محل اقامتشان واقع شده است و از آب و امکانات شهرستانشان استفاده می کنند و با تشکیل این کارخانه جات باعث مهاجرت افراد با آن معضلات پیرامونش  شداند، انتظار دارند تا در جهت جبران این زیان ها بکوشند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/skQko

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *