• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 62623
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  رئیس ستاد انتخابات استان:
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد از تایید صلاحیت ٩٨.٧ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در هیات های اجرایی انتخابات استان یزد خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر، محمدعلی طالبی در این خصوص گفت: از مجموع ٣٨٠١ داوطلب ثبت نام شده، ٣٠ نفر در حوزه شهری و ۴٠ نفر در حوزه روستایی قبل از رسیدگی به صلاحیت شان اعلام انصراف کردند .
  وی افزود: از تعداد باقیمانده، صلاحیت ٩٩.١ درصد از داوطلبان شهری و ٩٨.۵ درصد از داوطلبان روستایی در هیات های اجرایی شهرستان و بخش مورد تایید قرار گرفت.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی هیات های اجرایی در اختیار هیات های نظارت قرار گرفته و این هیات ها تا روز ٣٠ فروردین ماه فرصت دارند تا به صلاحیت ها رسیدگی کنند.
  رئیس ستاد انتخابات استان یزد افزود: نتایج تایید یا رد صلاحیت داوطلبان روز دوم اردیبهشت ماه از طریق فرمانداری ها به داوطلبان اعلام ابلاغ خواهد شد.
  انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.
  بر اساس سرشماری اخیر، جمعیت استان یزد بیش از یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر اعلام شده که شهرستان یزد بیش از ۶۵۶ هزار نفر یعنی بیش از ۵۷درصد جمعیت استان را دارد.
  بر این اساس در استان یزد ۳۸۱ شورای روستایی شامل ۳۶۰ شورای سه نفره و ۲۱ شورای ۵ نفره خواهیم داشت و در شهرها نیز ۲۱ شورای شهر شامل یک شورای ۱۱ نفره در شهر یزد ، سه شورای هفت نفره در اردکان ، میبد و حمیدیا و در مابقی شهرها ، شورای پنج نفره از سوی مردم انتخاب می شوند.
  در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر مبنای سرشماری جدید ، هزار و ۳۰۲ نفر عضو اصلی شامل ۱۱۷ نفر در شهرها و هزار و ۱۸۵ نفر در روستاها از سوی مردم استان انتخاب خواهند شد.
  منبع : ایرنا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Lj1OE

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *