• Telegram


 • کد خبر: 60680
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
  رییس شبکه هپاتیت کشور:
  رییس شبکه هپاتیت ایران گفت: شیوع هپاتیت B در سال های اخیر در کشور به خوبی کنترل شده و هم اکنون به غیر از استان های سیستان و بلوچستان و گلستان، در سایر استان های کشور به حدود 2 درصد رسیده است.

  به گزارش اشکذر خبر ، سیدموید علویان عصر شنبه در حاشیه نشست علمی هپاتیت C در جمع خبرنگاران یزد افزود: شیوع این بیماری قبلا در کشور بیش از سه درصد و در برخی از نقاط کشور افزون بر پنج درصد بوده است.
  وی اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر در ایران دچار بیماری هپاتیت B هستند که در حقیقت کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور را شامل می شود و حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار نفر هم دارای هپاتیت C هستند که نیم درصد جمعیت کشور را شامل می شود
  رییس شبکه هپاتیت ایران در خصوص شیوع هپاتیت C خاطرنشان کرد: این بیماری بیشتر در معتادان تزریقی و افرادی که سابقه تزریق خون قبل از سال ۱۳۷۵ دارند دیده می‌شود که ریشه کن سازی شیوع هپاتیت C تا سال ۱۴۱۰ در کشور یکی از برنامه های اصلی بخش بهداشت و درمان است.
  وی اظهار کرد: داروهای مورد نیاز برای درمان هپاتیت در کشور وجود دارد و زیرپوشش بیمه ها نیز قرار گرفته است.
  رییس شبکه هپاتیت ایران اظهار کرد: مردان بیشتر از زنان در معرض خطر ابتلا به بیماری های هپاتیت C و B هستند
  علویان آرایشگاه های غیربهداشتی، تاتو و خالکوبی‌های غیربهداشتی را از راه های انتقال به هپاتیت C بیان کرد و افزود: آموزش و آگاهی افراد موجب کنترل این بیماری می شود.
  نشست علمی یکروزه هپاتیت با هدف ریشه کنی و درمان هپاتیت c با حضور متخصصان رشته‌های عفونی،‌ گوارش، داخلی، داروسازی، بهداشت عمومی، میکروب شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی و ایمن شناسی استان یزد برگزار شد.
  هپاتیت نامی کلی برای بیماری های مختلفی است که باعث بروز التهاب کبدی می شود، کبد ارگانی حیاتی است و عملکرد نامطلوب آن می تواند منجر به بیماری شدید و مرگ شود.
  هپاتیت C خطرناک ترین نوع هپاتیت و نوعی بیماری کبدی است که به وسیله ویروس هپاتیت (HCV) ایجاد می شود، ویروس در خون افراد مبتلا به این بیماری یافت می شود و عفونت از طریق تماس با خون فرد آلوده به سایر افراد، سرایت می کند.
  منبع : ایرنا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/IrDwC

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *