• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 57380
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
  اولین سمینار یک روزه بیماری مشمشه در دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر برگزار شد.

  دانشگاه آزاد اشکذرگزارش اشکذر خبر، در راستای مبارزه با بیماری‌های مشترک دام و انسان و به‌منظور بررسی علمی این بیماری، اولین سمینار یک‌روزه کشوری بیماری مشمشه در اسب با سرپرستی رئیس مرکز تحقیقات زیست‌فناوری پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
  در این همایش که با حضور دانشجویان، دامپزشکان و جمعی از مدیران باشگاه‌های سوارکاری یزد و با همکاری اداره کل دامپزشکی استان یزد، موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی، انجمن میکروب‌شناسی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد، اساتیدی از ارگان‌های ذی‌ربط در خصوص بیماری مشمشه مطالبی ارائه کردند.
  در ابتدای این همایش حداد زاده مدیرکل دامپزشکی استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر استان یزد و شهرستان اشکذر یکی از قطب‌های اصلی پرورش اسب در کشور بوده و تاکنون برنامه‌های متعددی برای پیشرفت این صنعت در یزد انجام‌شده است.
  وی یادآور شد: در سال‌های گذشته کمیته اسب در استانداری فعال بوده و تمامی فعالیت‌های این صنعت زیر نظر این کمیته هماهنگ می‌شده است و لازم است که این کمیته دوباره فعال شود.
  مدیرکل دامپزشکی استان یزد در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات این صنعت در کشور و استان پرداخت و خاطرنشان کرد: رفع این مشکلات و موانع در گرو همدلی و همکاری و ایجاد تشکل‌های خصوصی امکان‌پذیر است.
  سپس حسام‌الدین اکبرین استادیار اپیدمیولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در خصوص بهداشت و مدیریت مشمشه در ایران، منطقه و جهان سخنرانی نمود.
  همچنین محمد زینلی از مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص بیماری مشمشه در جمعیت انسان و موارد و علائم آن مطالبی ارائه کرد.
  در انتهای این همایش نادر مصوری، کیوان تدین و روح‌الله کشاورز از اساتید برجسته موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از بخش تحقیق و تهیه توبرکولین و مالئین موارد آزمایشگاهی و تست‌های معتبر علمی مشمشه را در ایران و مقایسه آن با تست‌های معتبر در سطح جهان بررسی نمودند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/gBXrk

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *