• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 57631
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰
  مدیرکل ارشاد استان یزد:
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به محرومیت‌های زیرساختی در حوزه فرهنگ در برخی شهرستان‌های استان یزد اظهار داشت: شهرستان‌های خاتم و اشکذر هیچگونه امکانات و زیرساخت فرهنگی ندارند.

  غیاثی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از خبرگزاری فارس، علی غیاثی ندوشن عصر امروز در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان یزد با مدیران اجرایی و نظارتی حوزه فرهنگ استان یزد اظهار داشت: برخی شهرستان‌های استان یزد به لحاظ زیرساختی در محرومیت به سر می‌برند که از آن جمله می‌توان به شهرستان‌های خاتم و اشکذر اشاره کرد که هیچ امکان و زیرساختی در حوزه فرهنگی ندارند.

  وی افزود: این شهرستان‌ها در عین حال تاکنون برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی بسیار خوبی در سطح ملی و استانی برگزار کرده‌اند که مورد توجه نیز قرار گرفته است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه اداره ارشاد استان، تقویت انجمن‌ها و تشکل‌های فرهنگی و هنری و واگذاری امور مرتبط به آنها، توجه به فرهنگ بومی و یزدی و پرهیز از برنامه‌های کلیشه‌ای و توجه به شهرستان‌ها از رویکردهای اصلی اداره ارشاد است، افزود: تلاش می‌کنیم برنامه‌های فرهنگی را با رویکردهای یاد شده به منظور تقویت بنیه فرهنگی استان اجرا کنیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری استان یزد پرداخت و بیان کرد: حدود ۲۰ برنامه، جشنواره، کنگره و همایش فرهنگی و هنری با رویکردهای هنری، ادبی، فرهنگی، مذهبی و سنتی و بومی در یزد اجرا شده است.

  غیاثی ندوشن، یکی دیگر از برنامه‌های اداره ارشاد در سال جاری را خرید کتاب از نویسندگان یزدی اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون ۳۰ هزار جلد کتاب به ارزش ۲ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال از ناشران استانی خریداری شده است.

  وی با اشاره به اینکه برنامه‌های آموزشی نیز در دستور کار اداره ارشاد استان یزد است، بیان کرد: در حوزه مطبوعات، تئاتر، هنرهای تجسمی و … کارگاه‌های مختلف آموزشی برگزار شده و چند کارگاه آموزشی دیگر نیز در دست تهیه و تدوین است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه اغلب اصحاب فرهنگ و هنر در رشته‌ها و شاخه‌های مختلف با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، افزود: برنامه‌هایی برای اختصاص تسهیلات بانکی با سود کم برای این قشر داریم که پیشنهاد می‌کنیم توسط دست‌اندرکاران امر پیگیری شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/tZ9s5

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *